Powietrze w Trzciance pod kontrolą radnych…

Czy powietrze w Trzciance jest czyste? Między innymi na to pytanie odpowiedzieć chce grupa trzcianeckich radnych, która sfinansowała zakup czujnika monitorującego zanieczyszczenie powietrza. Czujnik został zamontowany na siedzibie stowarzyszenia „Tadek”.

Inicjatywa monitorowania jakości powietrza w Trzciance wyszła od pięciu radnych: Adama Prankiewicza, Wiesława Natkańca, Adriana Haluszki, Krzysztofa Jaworskiego i Roberta Matkowskiego. To oni na forum Rady Miasta poruszyli ten temat, widząc potrzebę umieszczenia na terenie gminy specjalnej sieci czujników monitorujących zanieczyszczenie powietrza. W związku z tym jednak, że na jej sfinansowanie z kasy miasta w najbliższym czasie szans nie ma, zdecydowali się działać sami.

A co za tym idzie z własnych środków zakupiliśmy taki czujnik. Może to nie cała sieć ale chcemy pokazać, że jest to temat bardzo ważny i nie powinien czekać na następny okres grzewczy. Smog nie czeka a zdrowie mieszkańców jest bardzo ważne! Miejmy świadomość czym oddychamy – informują radni.

Czujnik został zakupiony i zainstalowany na siedzibie Stowarzyszenia Tadek, w centrum miasta przy ulicy Żeromskiego. Działa. Można się o tym przekonać osobiście, sprawdzając jego wskazania na stronie www.looko2.com.

Mamy nadzieję, że sieć takich czujników powstanie jeszcze w tym roku z budżetu Gminy – mówią radni.

//mich//