Pożegnanie ze strażą

W poniedziałek, 31 stycznia, asp. sztab. Tomasz Helak, zastępca dowódcy zmiany w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Trzciance, po raz ostatni zdał służbę. Zrobił to po 22 latach bycia strażakiem.

Służba zdana. Po raz ostatni asp. sztab Tomasz Helak wypowiedział te słowa podczas poniedziałkowej porannej zmiany służby. Zrobił to po raz ostatni nie tylko jako zastępca dowódcy zmiany JRG w Trzciance, ale także jako strażak. Po 22 latach służby przechodzi na emeryturę. Dlatego też nie była to zwykła zmiana służby. Odchodzącego dowódcę uroczyście pożegnał komendant powiatowy st. bryg. Maciej Kubacki, zastępca dowódcy JRG w Trzciance mł. kpt. Damian Majewskiego oraz koledzy z podziału bojowego.

Asp. sztab. Tomasz Helak jest absolwentem Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. W 2000 r. rozpoczął służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Czarnkowie. Przez 22 lata przeszedł szereg stanowisk służbowych w ramach podziału bojowego kończąc jako zastępca dowódcy zmiany.

– Przez te lata dał się poznać jako strażak zaangażowany w życie jednostki, dyspozycyjny i zawsze profesjonalny podczas wykonywania obowiązków służbowych – mówi mł. kpt. Damian Majewski, zastępca dowódcy JRG w Trzciance.

Na pożegnanie odchodzący ze służby strażak otrzymał list gratulacyjny, upominki i statuetkę oraz życzenia.

Zdjęcia: dh Kacper Krawczyk