Pracowite targi pracy w Pile

16. Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery już za nami. Można było na nich znaleźć pracę, pracownika albo po prostu pomysł na siebie. Na targowych stoiskach praca była jednak tego dnia numerem 1.

Po czasie pandemii i rozmowach on-line znów można było spotkać się w przestrzeni targów, w Centrum Konferencyjnym TBS przy ul. Dąbrowskiego i porozmawiać o pilskim rynku pracy. 16. już w historii targi otworzyła wiceprezydent Piły Beata Dudzińska zainaugurowała Targi wraz z zaproszonymi gośćmi. Patronat nad wydarzeniem objął senator Adam Szejnfeld, który od lat wspiera ideę pilskich targów. Obecni byli również Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskieg, Krzysztof Rauhut, właściciel Studia K2, jako przedstawiciel Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski oraz radni Maria Kubica i Marek Andruszkiewicz.

Targi odwiedzili również przedstawicieli Politechnika Koszalińska – partnerskiej uczelni Miasta Piły. Prorektorzy uczelni mieli okazję poznać zakres działalności firm oraz nawiązać bezpośrednie kontakty z ich przedstawicielami.

Najważniejsi jednak tego dnia byli na targach ci, którzy szukali pracy i ci, którzy tą pracę oferowali. Ci pierwsi mogli zapoznać się z bieżącymi ofertami, porozmawiać przedstawicielami działów rekrutacji firm i omówić możliwości współpracy. Z kolei pilscy pracodawcy poszukiwali na targach m. in. ślusarzy, lakierników, pracowników produkcji, magazynierów, mechaników, przedstawicieli działów zakupów i handlowych księgowych, logistyków czy grafików.

Swoje wsparcie w zakresie oceny poprawności CV oraz planowania kariery zawodowej oferowały doradczynie z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Pile Przy stanowisku Pilskiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, której celem jest wspieranie osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy, można było porozmawiać z reprezentantami stowarzyszeń i omówić zakres działań. Inicjatywę wsparcia osób z niepełnosprawnościami w zakresie poszukiwania zatrudnienia, szczególnie na dynamicznie zmieniającym się rynku czasu pandemii, chętnie poparły pilscy przedsiębiorcy, którzy mieli okazję omówić działania z przedstawicielami Rady.