Prawie 300 tysięcy dla WOŚP z Piły!

Tegoroczny, 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy naprawdę nabrał wiatru w żagle! W Pile i regionie orkiestra zagrała naprawdę głośno. Co działo się w Pile i regionie? Bardzo dużo!

PIŁA: całe miasto dla WOŚP
Start 28. finału w Pile obwieścili wolontariusze, którzy już od samego rana pojawili się na ulicach miasta. Jednym z pierwszych większych finałowych wydarzeń w Pile był kolejny już bieg „Pobij dystans z sercem”. Bieg zorganizowany został przez sztab WOŚP przy Szkole Podstawowej nr 11 im. Królowej Jadwigi w Pile. Prawdziwą furorę podczas biegu zrobili biegacze z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szydłowie. Ochotnicy ruszyli w trasę w pełnym rynsztunku!

Do wspólnego grania włączyły się również pilskie morsy, które zanurzyły się w lodowatej wodzie, specjalnie przygotowanego na stadionie zbiornika.

Do orkiestrowego grania przyłączyły się również siatkarki Enea PTPS Piła. Na hali widowiskowo-sportowej rozegrały pokazowy mecz z drużyną „gości WOŚP”. Podczas meczu licytowano również wiele fantów.

Główną areną pilskiego finału WOŚP było Regionalne Centrum Kultury. Tu tradycyjnie wiele działo się na scenie, jak i holu gmachu przy Placu Staszica. Oglądać można było m.in. pokazy sztuki walki Aikido i brazylijskiego jiu jitsu. Na miejscu działał gabinet fryzjerski, punkt weterynaryjny, czy punkt rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

Hitem licytacji w „erceku” była m.in. piłka z oryginalnym autografem Cristiano Ronaldo, która sprzedana została za 3200 złotych!

Swój program na WOŚP przygotował również pilski Klub Seniora.

W pilski finał WOŚP tradycyjnie już włączyły się szkoły. Bogaty program niedzielnego wydarzenia przygotowała m.in. Szkoła Podstawowa nr 2. Odwiedzając budynek szkoły przy ul. Bydgoskiej, oglądać można było m.in. dwa popularne teleturnieje, przeniesione w realia szkolne: familiadę i koło fortuny. Było też przedstawienie zespołu teatralnego i inne występy uczniów, a nawet pokazy chemiczne. Na sali sportowej zaś rozegrano trzy mecze w których zmierzyły się drużyny nauczycieli, uczniów i rodziców.

Pilskie sztaby zebrały około 286 tysięcy złotych! Będzie więcej, bo nadal trwają licytacje internetowe RCK oraz charytatywna aukcja Prezydenta Piły.

Dobrzyca: WOŚP zagrała po raz pierwszy
Po raz pierwszy w historii Finał WOŚP zorganizowany został w tym roku w Dobrzycy! Uczestnicy finału mogli posłuchać koncertu, oglądać występy artystyczne uzdolnionych dzieci i młodzieży, skosztować pysznych ciast i innych posiłków, a także wziąć udział w loterii fantowej czy w bardzo ciekawych licytacjach, na których pod młotek poszły m.in. lot nad Gminą Szydłowo, szkolenie survivalowe, czy wycieczka motorowo-pieszą z leśnikiem w najciekawsze pod względem przyrodniczym zakątki Nadleśnictwa Zdrojowa Góra.

Sztab w Dobrzycy zebrał ponad 35 tysięcy złotych!

Kaczory: Finał w rytmie reggae
Orkiestra zagrała również w Kaczorach. Tu centrum wydarzeń był Gminny Ośrodek Kultury. W niedzielę rozbrzmiewała w nim muzyka reggae w wykonaniu zespołu Przed Wschodem Słońca. Były też m.in. pokazy pierwszej pomocy. Dzień wcześniej, w sobotę, w kaczorskim GOK-u czekała nie lada atrakcja. Skorzystać tam można było z relaksacyjnego masażu klasycznego, lub nieco bardziej ekstrawagancko – z masażu bańką chińską.

Nieoficjalna kwota zebrana przez sztab w Kaczorach to ponad 18 tys.zł

Ujście: klucze do miasta pod młotek
Tradycyjnie już do orkiestrowego grania włączyło się Ujście. Tu sporo działo się w miejscowym domu kultury. Osoby, które pojawiły się w niedzielę w UDK na jego scenie oglądać mogły m.in. występy zespołów tanecznych Słoneczka i Szufla Dance. Tradycyjnie odbyły się również koncerty. Oczywiście były również liczne aukcje na rzecz WOŚP. Jednym z bardziej nietypowych „fantów”, które poszły pod młotek był symboliczny klucz do bram miasta. Na tegoroczną aukcję WOŚP w Ujściu trafiły również oryginalne kevlary braci Pawlickich z Grand Prix w Pradze z 2017 i 2018 roku!

Ujście zebrało aż 27.429,88 zł !