Prawie 8 milionów na rozbudowę szpitala w Trzciance

W Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II w Trzciance podpisano umowę z wykonawcą inwestycji na „Rozbudowę budynku głównego Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Trzciance”. Rozbudowa szpitala kosztować będzie prawie 8 milionów złotych.

W spotkaniu uczestniczył wicestarosta czarnkowsko-trzcianecki Sławomir Kryger, dyrektorzy szpitala: Mirosław Szymajda i Marcin Karolewski oraz Sławomir Lisiewicz, reprezentujący Wykonawcę.

W kwietniu ogłoszono przetarg na przebudowę i rozbudowę budynku Szpitala, do którego przystąpiły 4 firmy.

Wygrała oferta, którą złożył Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy z Chodzieży, kwota oferty opiewa na sumę 7 844 000,00 zł.

W ramach inwestycji wykonane zostaną następujące prace:

  • na pierwszej kondygnacji zostanie utworzona sala do ćwiczeń dla potrzeb oddziału rehabilitacyjnego oraz sala konferencyjna,
  • na drugiej kondygnacji powstanie nowa 3-łóżkowa sala intensywnej terapii, sala do cięć cesarskich oraz sala wybudzeń z zapleczem,
  • na trzeciej kondygnacji powstanie nowy oddział noworodkowy oraz oddział położniczy z blokiem porodowym, na czwartej kondygnacji powiększony zostanie istniejący oddział chirurgiczny z pododdziałem chirurgii urazowo-ortopedycznym.

Samorząd powiatu czarnkowsko- trzcianeckiego na ten cel, w swoim budżecie zabezpieczył kwotę 2.5 mln dotacji z przeznaczeniem na realizację wydatków inwestycyjnych poniesionych w latach 2019 i 2020.

Zakończenie prac planowane jest na koniec maja 2020 roku.