Prawie 800 tysięcy złotych z miasta na żużel i siatkówkę

Gmina Piła podpisała umowy na promocję miasta poprzez sport. Umowy podpisane z Klubem Żużlowym Polonia Piła oraz Pilskim Towarzystwem Piłki Siatkowej opiewają w sumie na prawie 800 tysięcy złotych.

Umowa na „Promocję Miasta Piły w roku 2018 w ramach prowadzonej działalności sportowej w dyscyplinie – żużel” zobowiązuje Klub Żużlowy Polonia Piła m.in. do ekspozycji znaku promocyjnego Miasta Piły wraz z hasłami promocyjnymi, eksponowania na meczach rozgrywanych poza Piłą, transmitowanych w ogólnopolskiej telewizji haseł promocyjnych na bandach reklamowych (także elektronicznych) oraz na strojach meczowych drużyny, umieszczenia znaku promocyjnego Miasta Piły na strojach meczowych drużyny, przygotowania i emisji w przerwach meczów reklamy dźwiękowej o treści „Piła – aktywne miasto”.

To tylko kilka z wybranych działań promocyjnych, do których zobowiązany jest Klub reprezentowany przez prezesa Tomasza Sotera i wiceprezesa Tomasza Żentkowskiego.

Umowę podpisało także Pilskie Towarzystwo Piłki Siatkowej na promocję miasta w ramach dyscypliny – piłka siatkowa kobiet.

Wykonawca umowy zobowiązany jest m.in. do zapewnienia minimum jednej transmisji meczu w telewizji ogólnopolskiej, ekspozycji znaku promocyjnego Miasta Piły wraz z hasłami promocyjnymi, eksponowania na meczach rozgrywanych poza Piłą, tranmitowanych w ogólnopolskiej telewizji haseł promocyjnych na bandach reklamowych (także elektronicznych) oraz na strojach meczowych drużyny, umieszczenia znaku promocyjnego Miasta Piły na strojach meczowych drużyny, przygotowania i emisji w przerwach meczów reklamy dźwiękowej o treści: Piła – aktywne miasto – wejdź na www.pila.pl”.

Wartość obu umów opiewa na kwotę kolejno 400 000,00 zł brutto oraz 399 900,00 zł brutto

O szczegółach umów poinformował podczas konferencji prasowej prezydent Piły, Piotr Głowski. Podczas konferencji prezydent przypomniał, że są to kolejne umowy, w których Gmina inwestuje w pilski sport. Tylko w tym roku zostało podpisane wiele umów w ramach dotacji na kwotę 605 tys. zł. Suma tych umów opiewa na ponad milion złotych, a kolejne są w trakcie opracowywania.

//źródło: UM Piła//