Prezydent apeluje: Niech transporty z zagazowanymi ptakami omijają Piłę!

Prezydent Piły Piotr Głowski zaapelował do Starosty Pilskiego oraz Wojewody Wielkopolskiego, by transporty z zagazowanymi z powodu ptasiej grypy ptakami oraz zarażonymi Afrykańskim Pomorem Świń zwierzęta omijały Piłę.

W pismach z dnia 13.01.2020., skierowanych do starosty Eligiusza Komarowskiego oraz wojewody Łukasza Mikołajczyka prezydent Piotr Głowski apeluje o organizowanie transportów tak, by trasa przejazdu samochodów ze zwłokami zwierzęcymi, jadącymi do utylizacji do Śmiłowa, nie prowadziła przez Piłę.

„Niestety, nawet największe środki ostrożności nie chronią mieszkańców np. przed takimi sytuacjami, jak wypadki z udziałem transportu z odpadami do utylizacji, co miało miejsce w ostatnim czasie pod Piłą” – pisze prezydent. – „Czując odpowiedzialność za zdrowie mieszkańców Piły, apeluję o wyznaczenie alternatywnej trasy transportów tak, by omijały one nasze miasto” – dodaje.

– Mówimy „Nie!” transportom niebezpiecznym. Realizując własną gospodarkę śmieciową, zajmujemy się zagospodarowaniem „naszych” odpadów. Nie chcemy być śmietnikiem, do którego zwozi się wszystko! – komentuje prezydent.