Prezydent wrócił z morza. Nagroda z aukcji WOŚP zrealizowana

W niedzielę, 13 maja, późnym wieczorem wróciła z 3-dniowego rejsu ekipa, która w morską podróż wybrała się z Prezydentem Piły, wygrywając licytację podczas tegorocznej aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Aukcję charytatywną na rzecz WOŚP wylicytowały wspólnie dwie rodziny – państwo Agnieszka i Piotry Przybylscy oraz Justyna i Andrzej Kawkowie. W podróż wyruszyli wraz ze swoimi dziećmi. Dzięki temu na konto WOŚP wpłynęło 5 200 złotych

Rejs na pokładzie przepięknego jachtu Ladies&Gentleman zaplanowano na trasie: Sopot – Gdańsk – Hel – Sopot. Były też inne atrakcje, m.in. noc spędzona w apartamentach w Sopocie oraz kolacja w Helios Pensjonat Tawerna Kuter na Helu oraz zwiedzanie fokarium. Ekipa uczestniczyła również w Otwarciu Sezonu Żeglarskiego 2019 w Gdańsku.

Podczas oficjalnej ceremonii uczestnicy rejsu spotkali się z Piotrem Borowskim, zastępcą Prezydenta Miasta Gdańska. W trakcie spotkania prezydent Głowski przekazał prezydentowi Borawskiemu kopię pilskiej księgi kondolencyjnej wyłożonej w Regionalnym Centrum Kultury, po zamordowaniu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.