Projekt Kostka nastawia się na sukces

Jak osiągnąć sukces? Ćwiczymy, trenujemy, wprawiamy się w różnych dziedzinach i dyscyplinach. Odnajdujemy talenty, poświęcamy czas, popełniamy błędy, wkładamy całe serce, żeby… No właśnie… Po co? Co jest miarą sukcesu? Co tak naprawdę chcemy osiągnąć? Na te i podobne pytania będziemy starali się odpowiedzieć podczas kolejnej edycji Projektu Kostka w dniach 20-22 września.

Będzie się on odbywał pod hasłem „Sukces!”, co ma prowokować do zastanowienia się czym jest sukces we współczesnym świecie. Będziemy gościć ludzi, którzy opowiedzą nam o swoich małych i wielkich sukcesach oraz o tym, jaki to ma związek z szukaniem Pana Boga. Czy słowo „sukces” w ogóle przystaje do rzeczywistości duchowej?

Tym, którzy jeszcze nie wiedzą, czym jest Projekt Kostka, należy się wyjaśnienie, że to obecnie jedyny w Polsce młodzieżowy festiwal hip-hopu chrześcijańskiego, odbywający się we wrześniu w Złotowie. Są to trzy dni wypełnione niesamowitą muzyką i tańcem, konkursami, uwielbieniem i inspirującymi spotkaniami.

Nawiązując do tegorocznego hasła, zaprosiliśmy ludzi, którzy na własnej skórze doświadczyli, czym jest sukces. W programie m.in. „Przepis na Sukces” prowadzony przez rapera Anatoma, warsztaty taneczne, konkurs PK HIP-HOP FESTIWAL, bitwy tańca hip-hop i breakdance. W piątkowy wieczór zagra dla nas zeszłoroczny laureat PK HIP-HOP FESTIWAL – raper Lucas Vuitton oraz niekwestionowana od lat gwiazda polskiego rocka: LUXTORPEDA. W sobotę na scenie zagości znany i kochany w Złotowie zespół Muode Koty, charyzmatyczny Anatom i wreszcie po raz pierwszy w naszym mieście EXODUS15, zapewniający uwielbienie na niebiańskim poziomie.

Wszystko to zanurzone jest w modlitwie. Nasza Strefa Modlitwy spotyka się regularnie przez cały rok, a każdego 18-ego dnia miesiąca możemy wspólnie wzrastać podczas adoracji ze św. Stasiem Kostką. W czasie samego wydarzenia funkcjonuje kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu. Razem uczymy się, jak współcześnie ewangelizować młodych ludzi. Chcemy pokazywać Kościół młody i pełen życia. Chcemy udowadniać, że wiara jest fascynującą przygodą, że  można ją przeżywać i wyrażać na przeróżne sposoby. Naszym celem jest stworzenie przestrzeni do spotkania Pana Boga – dla tych, którzy Go szukają i dla tych, którzy być może jeszcze nie zaczęli… Można śmiało powiedzieć, że staramy się dotrzeć z nową ewangelizacją do młodzieży.

ks. Adam Gaca MSF