Przez fałszywego policjanta straciła ponad 7 tys. złotych

Ponad 7 tysięcy złotych straciła mieszkanka Trzcianki po tym, jak zawierzyła słowom mężczyzny podającego się za policjanta. Fałszywy funkcjonariusz pod pozorem rzekomo prowadzonej akcji policyjnej, mającej na celu zatrzymanie oszustów wyłudzających pieniądze od starszych osób, skłonił telefonicznie pokrzywdzoną do wpłaty pieniędzy na wskazany rachunek bankowy.

Z ustaleń trzcianeckich policjantów wynika, że na stacjonarny telefon seniorki zadzwoniła kobieta, podająca się za pracownicę placówki bankowej, informując o rzekomej przesyłce, która zostanie dostarczona pod adres zamieszkania pokrzywdzonej.

Po około dwóch godzinach z 89-latką skontaktował się mężczyzna, podszywający się za funkcjonariusza policji i poinformował, aby nie odbierała żadnej paczki, gdyż jest to oszustwo. Nakłonił pokrzywdzoną, aby pomogła mu w ujęciu sprawców przestępstwa i wpłaciła 7.400 złotych na wskazane konto bankowe. Tak też postąpiła starsza pani.

Po pewnym czasie ponownie zadzwonił do niej oszust z informacją, że zatrzymał przestępców. Podziękował za pomoc i poinformował, że przyjdzie oddać pieniądze. Następnie seniorka o całej „akcji policyjnej” opowiedziała w domu. Natychmiast powiadomiona została policja.

Oszustów na razie nie udało się zatrzymać.

//źródło: KPP Czarnków//