Rada Powiatu w Pile dołączyła do samorządów walczących o większe pieniądze dla Wielkopolski

Rada Powiatu w Pile poparła samorząd wojewódzki w staraniach o większe środki dla Wielkopolski w nowym budżecie unijnym. Na specjalnej sesji, zwołanej z inicjatywy klubu Koalicji Obywatelskiej, radni wydali oświadczenie, dołączając tym samym do samorządów walczących o większe pieniądze dla naszego województwa.


W konsekwencji usilnych działań radnych Koalicja Obywatelska – Piła udało się doprowadzić do poparcia przez Radę Powiatu w Pile samorządu wojewódzkiego w staraniach o większe środki dla Wielkopolski w nowym rozdaniu unijnym.

Czytaj także: Wielkopolska dostanie miliard euro mniej. To szokująco za mało! – mówią politycy PO

  • To ważne, aby aktywność samorządów wyrażała się nie tylko na etapie wnioskowania o środki, ale także teraz, kiedy rozstrzygają się kwestie, ile rząd przeznaczy na nasze województwomówi Rafał Zdzierela, przewodniczący klubu radnych KO.
  • Przystaliśmy na zgłoszoną propozycję, aby naszą wolę wyrazić nie w formie apelu, jak proponowaliśmy, ale oświadczenia.
  • Pomimo różnic w ocenie zgłoszonej przez nas propozycji, dobrze, że w końcu nasz samorząd dołączył do tych samorządów, którym nie jest obojętne, ile mieszkańcy Wielkopolski będą mieli w dalszych latach na rozwój – komentuje.


    Poniżej projekt proponowanego przez radnych Koalicji Obywatelskiej apelu.