Radawnica – Lędyczek: pijana na drodze

Ponad 3 promile alkoholu miała kobieta, która kierując matizem uderzyła w betonowe ogrodzenie, a następnie zatrzymała się na środku jezdni, próbując uruchomić uszkodzony pojazd.

Dyżurny złotowskiej komendy policji otrzymał informację, że na trasie Radawnica – Lędyczek na środku jezdni stoi uszkodzony daewoo matiz, a kobieta siedząca za kierownicą, próbuje uruchomić pojazd i odjechać.

Na miejscu okazało się, że mieszkanka gminy Złotów, która jechała do Złotowa, gdy wyjeżdżała z drogi prowadzącej do jej posesji uderzyła w leżące resztki ogrodzenia z cegieł. Kilkanaście metrów dalej jej pojazd zgasł i zatrzymał się na środku jezdni. W ocenie policjantów i zgłaszającego zdarzenie kierowcy kobieta była pod wpływem alkoholu. Potwierdziło to wykonane badanie stanu trzeźwości, które wykazało w organizmie 50-latki ponad 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu danych kierującej w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Uszkodzony pojazd został odholowany, a nieodpowiedzialna kobieta odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi grzywna od 5.000 do 60.000 zł. Odpowie również za kierowanie bez uprawnień.