Rak piersi i co dalej..?

14 sierpnia w Wielkopolskim Centrum Onkologii odbyło się spotkanie edukacyjno – szkoleniowe dla pacjentek „Nadzorowana aktywność fizyczna u młodych chorych na wczesnego raka piersi w trakcie chemioterapii przedoperacyjnej”.

Wydarzenie to było odpowiedzią Centrum na potrzeby pacjentek w zakresie informacji na temat kompleksowej opieki nad kobietami z nowotworem piersi.

Wszechstronne podejście do zdrowia w Wielkopolskim Centrum Onkologii to poza leczeniem aktywność fizyczna, prawidłowa dieta dostosowana do indywidualnych potrzeb, estetyczne zabiegi rekonstrukcyjne, dbałość o dobre samopoczucie, aktywność zawodową i sprawy socjalne.

– Odwiedziło nas około 50 pacjentek, cześć w towarzystwie wspierających partnerów. Zostały omówione sprawy socjalne istotne dla kobiet z nowotworami piersi, fakty i mity na temat diety w trakcie leczenia onkologicznego – mówi Agnieszka Chołuj z poznańskiego WCO.

Temat rekonstrukcji piersi z punktu widzenia chirurga z możliwością zapoznania się z rożnego rodzaju implantami piersi oraz kwestia rehabilitacji w trakcie terapii raka piersi z praktycznymi warsztatami spotkały się ze szczególnie pozytywnym odbiorem wśród odbiorców. Przeprowadzono także badanie ankietowe w tematyce spotkania.

Wielkopolskim Centrum Onkologii systematycznie zabiega o kontakt ze swoimi pacjentami. Spotkania edukacyjne są prowadzone cyklicznie od trzech lat w regionach dla organizacji pacjenckich.