Razem: Bocian jedynką do Sejmiku

Lider partii Razem – Adrian Zandberg – osobiście przedstawił w Pile kandydatów Razem naszego okręgu do Sejmiku Województwa. Listę otwiera Kamil Bocian.

Podczas konferencji w Pile Zandberg przedstawił główne wartości przyświecające programowi samorządowemu Razem. Nawiązując do niedawnych doniesień o korupcji w pilskim starostwie, podkreślał konieczność walki z patologiami, takimi jak zblatowanie biznesu z lokalną polityką, czy wykorzystywanie stanowisk politycznych dla osobistych interesów.

Jest nie jedno miasto w Polsce, w którym trzęsie tak naprawdę lokalny, bardzo zamożny biznesmen. Jest nie jedno miasto w Polsce w którym samorządowcy są od niego na różne sposoby zależni. Jest też całe multum takich historii w których jakiś przysłowiowy damski bokser zna się z milionerem spod celi, a potem dziwnym trafem staje na czele władz samorządowych – mówił Adrian Zandberg, lider Partii Razem.

Numer jeden pilskiej listy Razem do Sejmiku Województwa, Kamil Bocian, opowiedział o postulatach Razem w dziedzinie transportu.

Chcemy, aby pociągi docierały do wszystkich miast powiatowych, a autobusy do każdej wsi sołeckiej. Rozwijanie transportu publicznego powinno być priorytetem samorządu województwa w nowej kadencji – mówił Kamil Bocian.

Startujący z numerem 3 Jan Świeczkowski mówił o roli samorządu w zapewnieniu godnych warunków pracy. Program Razem zakłada m.in. zastosowanie klauzul społecznych w przetargach organizowanych przez samorząd – tak, aby wykonawcy inwestycji i usług pracowali na umowach o pracę, za godne wynagrodzenie, w stabilnych i bezpiecznych warunkach.