Razem dla Filipa. Trwa wielka charytatywna zbiórka. W piątek koncert!

11-letni Filip z Piły walczy z guzem mózgu, a na tę walkę potrzebne są pieniądze. W piątek w Pile odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie nastolatka.

Filip ma 11 lat i jest uczniem Szkoły Podstawowej numer 11 w Pile.

– Urodził się jako zdrowy chłopiec, aktywnie uprawiał sport, jest karateką i bramkarzem – mówią rodzice Filipa.

W lipcu 2019 roku u nastolatka zdiagnozowano guza mózgu – potężnego czaszkogardlaka. Jeszcze w lipcu guza usunięto w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i od tej pory Filip jest pod opieką specjalistów. Wszystko wskazywało, że najgorsze jest już za Filipem i jego rodziną.

– Stan zdrowia Filipa bardzo się poprawiał, wrócił do szkoły i prawie normalnego życia. Niestety wynik kontrolnego rezonansu załamał nas. Guz bardzo szybko odrasta. Konieczna jest kolejna operacja pod koniec stycznia, a potem naświetlanie – mówią rodzice Filipa, apelując o pomoc bo koszty leczenia są ogromne.

Mowa o kilkuset tysiącach złotych.

Filip jest podopiecznym Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”. Pieniądze na jego leczenie można wpłacać na konto, którego numer jest dostępny na stronie Fundacji. Wpłat można dokonywać też za pośrednictwem serwisu Pomagam.pl.

Na Facebooku powstała grupa „Razem dla Filipa Kaźmierczaka” . Znajdziecie tam wszystkie informacje o Filipie i o tym, jak można mu pomóc w walce z guzem. Członkowie grupy prowadzą też aukcje, z których pieniądze zostaną przekazane na leczenie 11-latka z Piły.

W najbliższy piątek, 17 stycznia o 16.00 w sali miejskiej w budynku Inwest-Parku przy ulicy Dąbrowskiego 8 odbędzie się Koncert Charytatywny dla Filipa. 

Zebrane podczas tego wydarzenia pieniądze również zostaną przekazane na leczenie Filipa. W programie m.in.: występy, prezentacje i licytacje. Przygotowano też kiermasz i atrakcje dla najmłodszych. Wszystko, po to by pomóc Filipowi i jego rodzinie w zebraniu pieniędzy na leczenie.

fot. archiwum rodzinne