Rekordowy Bal Starosty Chodzieskiego

13 710 złotych – taką ostatecznie sumę zebrano podczas IX Dobroczynnego Balu Starosty Chodzieskiego. Symboliczny czek, opiewający na tę właśnie kwotę, przekazał szefowej Koła Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych w Szamocinie, Małgorzacie Czech, starosta Mirosław Juraszek.

W sobotę, 8 lutego, odbył się IX Bal Dobroczynny Starosty Chodzieskiego. Bawiący się w budzyńskiej sali „Platinum” goście wsparli Koło Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych w Szamocinie.

Bale Dobroczynne Starosty organizowane są corocznie, począwszy od 2012 roku. Jak do tej pory udało się wesprzeć wiele działających na naszym terenie organizacji. Każdy kolejny bal skłania mieszkańców powiatu – i nie tylko – do włączenia się w dzieło pomocy potrzebującym. Tegoroczną zabawę zaszczycili goście z Francji oraz Niemiec, z partnerskiego powiatu Lippe.

Podczas uroczystego otwarcia, starosta Mirosław Juraszek, wicestarosta Mariusz Witczuk oraz przedstawicielki Koła Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych, podziękowali gościom za przybycie i za wielkie serca. Do otwarcia balu zaproszono także inicjatora jego pierwszej edycji – Juliana Hermaszczuka, do niedawna wicestarostę chodzieskiego.

Do tańca porwał gości zespół Druga Strefa Cover Band, zapewniając dobrą zabawę aż do rana. Atrakcją był też występ młodych, niezwykle utalentowanych wokalistek ze studia piosenki Młodzieżowego Domu Kultury w Chodzieży.

Poza zyskami ze sprzedaży biletów, pieniądze pozwoliły zgromadzić przeprowadzone licytacje oraz sprzedaż fantów.

– Jak zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie wielu firm i osób prywatnych. Bez ich wrażliwości i otwartego serca nie moglibyśmy z takim powodzeniem zrealizować przedsięwzięcia – mówi starosta Mirosław Juraszek. – Dziękuję wszystkim; zarówno tym, którzy bezpośrednio odpowiedzieli na nasze zaproszenie i wzięli udział w zabawie, jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób nam pomogli.

Już dziś wiadomo, że za rok odbędzie się dziesiąty, jubileuszowy Dobroczynny Bal Starosty Chodzieskiego. Datę wydarzenia zaplanowano na 13 lutego 2021 roku. Bal jak zawsze będzie miał na celu zbiórkę środków na cele dobroczynne.

Pieniądze już przekazane
13 710 złotych – taką ostatecznie sumę zebrano podczas IX Dobroczynnego Balu Starosty Chodzieskiego. Symboliczny czek, opiewający na tę właśnie kwotę, przekazał szefowej Koła Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych w Szamocinie, Małgorzacie Czech, starosta Mirosław Juraszek. Odbyło się to podczas spotkania w siedzibie organizacji. Warto wspomnieć, że tegoroczny bal pobił rekord finansowy – to najwyższa zebrana kwota w dziewięcioletniej tradycji.

Zarówno starosta, jak i przedstawiciele Koła dziękują wszystkim, którzy włączyli się we wspólne dzieło.

– Szczególne podziękowania kierujemy do darczyńców, którzy ufundowali przedmioty przeznaczone na licytację lub też bezpośrednio przekazali środki finansowe – mówi starosta Juraszek. – Słowa uznania należą się każdemu, kto w jakikolwiek sposób przyczynił się do organizacji wydarzenia.


Koło Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych w Szamocinie istnieje od 1995 roku i stowarzysza rodziców, opiekunów i osoby współdziałające. Celem jego działania jest umożliwienie rehabilitacji jak najbliżej miejsca zamieszkania, a także samopomoc, integracja i wspieranie w kontaktach z instytucjami. Działalność koła jest prowadzona całkowicie społecznie, przy wsparciu władz miasta i szkoły w Szamocinie. Z pomocy w ciągu roku korzysta około 25 dzieci – w ciągu 25 lat działalności uczestników było ponad sześćdziesięciu.