Remont na jedenastce. Będzie też bezpieczniej w Kierzkowicach

Trwa remont około 4-kilometrowego odcinka DK11 na odcinku Ujście – Chodzież. Wykonawcą jest Pol-Dróg Drawsko Pomorskie, który wygrał również przetarg na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w Kierzkowicach.  

Zakres prac na krajowej “jedenastce” obejmuje frezowanie, wymianę nawierzchni łącznie z ułożeniem nowych warstw konstrukcyjnych oraz odnowienie oznakowania poziomego. Koszt remontu to prawie 7 mln złotych. Wykonawca, Pol-Dróg Drawsko Pomorskie SA, ma czas do końca roku, by uporać się z tym zadaniem. Do tego czasu kierowcy podróżujący krajową “jedenastką” mogą napotkać utrudnienia w postaci ruchu wahadłowego, ograniczenia prędkości, zakazu wyprzedzania oraz chwilowymi zamknięciami ruchu na czas przejazdu pojazdów budowlanych.  

Ten sam wykonawca wygrał również przetarg na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w Kierzkowicach.  Przedsięwzięcie to obejmuje: budowę dodatkowego pasa ruchu dla pojazdów skręcających w lewo na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 1478P do miejscowości Kamionka oraz Milicz, wzmocnienie nawierzchni, budowę wysp dla pojazdów skręcających w lewo wraz z oznakowaniem, wykonanie sugerowanego przejścia dla pieszych (przejście bez oznakowania, bez sygnalizacji) wraz z azylem na wyspie, przebudowę zatok autobusowych, budowę chodników i przebudowę zjazdów, wykonanie oświetlenia przejścia dla pieszych przez drogę krajową nr 11 oraz przez wlot drogi powiatowej nr 1478P, a także oświetlenia przebudowywanego odcinka drogi krajowej nr 11. Koszt tej inwestycji to 2,3 mln złotych.  

Przetarg odbył się pod koniec października. Na całe przedsięwzięcie wykonawca ma dwa miesiące od podpisania umowy.