BUDZYŃ: rewitaliazacja Parku Glinki. Burmistrz czeka na głosy mieszkańców

Blisko 50-letnie Park Glinki w Budzyniu ma przejść gruntowną rewitalizację. Burmistrz Miasta i Gminy Budzyń Marcin Sokołowski zaprasza mieszkańców do konsultacji w sprawie jego wyglądu i funkcjonalności. Swoje uwagi, pomysły i komentarze zgłaszać można do końca czerwca.

Na ostatnim posiedzeniu Komisji Rozwoju Gospodarczego i Finansów Rady Miejskiej w Budzyniu, które odbyło się 16 kwietnia, po raz pierwszy zaprezentowaliśmy bardzo wstępne wizualizacje związane z rewitalizacją naszego parku. Od dłuższego czasu otrzymujemy pytania dotyczące modernizacji parku, w zakresie  stworzenia miejsca odpoczynku, spotkań i rekreacji  dla mieszkańców naszej gminy jak również przebywających gości. Dlatego przystąpiliśmy do takich działań – informuje burmistrz.

Przygotowane zostały już główne założenia projektowo-urbanistycznych rewitalizacji parku, na podstawie których powstały pierwsze pomysły i wizualizacje.
Na stronie internetowej UMiG Budzyń obejrzeć można także film, na którym widać, jak park mógłby wyglądać.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z tym materiałem i przeniesienia się do jeszcze wirtualnego Parku Glinki, który ma szanse stać się rzeczywistością. Są to nasze przykładowe rozwiązania. Chcielibyśmy, żeby to był nasz wspólny Park, dlatego czekamy na państwa opinie mówi burmistrz. – Wiele ważnych spraw w gminie zostało już załatwionych. Teraz przyszedł czas udoskonalanie infrastruktury – dodaje.

Na pierwszy ogień idzie Park Glinki, który zbudowany ma zostać praktycznie od nowa.

Mają pojawić się w nim nowe alejki spacerowe, ławki i nasadzenia zieleni. Pojawić ma się także plac zabaw oraz strefa relaksu dla seniorów. W planach jest również amfiteatr i most, po którym przejść będzie można nad oczyszczonym stawem. Wizja zakłada także utworzenie punktu gastronomicznego. Postawiony ma zostać również szalet miejski, a całość ma być nowocześnie i energooszczędnie oświetlona.

Inwestycja, która kosztować może nawet kilka milionów złotych, miałaby zostać sfinansowana z Krajowego Planu Odbudowy.

Burmistrz Marcin Sokołowski chciałby, aby park spełniał potrzeby wszystkich mieszkańców i zaspokajał ich oczekiwania.

1 czerwca uruchomiony został adres poczty elektronicznej park@budzyn.pl
na który można kierować swoje uwagi, pomysły i rozwiązania. Cenna jest każda opinia.

Konsultacje trwają do 30 czerwca.

Marcin Sokołowski, burmistrz Miasta i Gminy Budzyń:

Od dłuższego czasu otrzymujemy pytania dotyczące modernizacji parku, dlatego chcemy przystąpić do takiego działania. To ma być nasz wspólny park, dlatego czekam na państwa glosy: propozycje, uwagi i opinie. Na stronie internetowej naszego urzędu dostępny jest „wirtualny spacer” po parku. Proszę obejrzeć film i napisać do nas, co sądzicie państwo o zaproponowanych pomysłach…


Gabriela Ciżmowska