Rewolucja w rejestracji i remont na okulistyce czyli zmiany w pilskim szpitalu

Nowy podjazd, nowy system rejestracji, sprawniejsza obsługa osób niedosłyszących i niesłyszących, modernizacja oddziału okulistycznego i pracowni endoskopii – to zmiany na lepsze w Szpitalu Specjalistycznym w Pile.

Swoje oblicze zmienia punkt rejestracyjny. Pojawił się system kolejkowy, z biletomatem, w którym można pobrać numerek. Hol główny i stanowiska dla pracowników zostały wyremontowane. Zainstalowano także wysokiej jakości oświetlenie skierowane na twarz osoby pracującej w rejestracji, co ma umożliwić osobom niedosłyszącym i niesłyszącym czytanie z ruchu warg. Osoby niedosłyszące będą mogły także korzystać z pomocy tłumacza migowego.

Przed wejściem głównym trwają prace przy budowie podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami wraz z przebudową schodów oraz modernizacją wejścia głównego.

Do tego trwa remont na oddziale okulistyki. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu księgowa wartość sprzętu, w który był wyposażony opiewała na kwotę zaledwie ok. 100 tysięcy złotych. Warunki pracy nie były więc najlepsze. Wkrótce to się zmieni. Obecnie prowadzone są prace mające na celu stworzenie własnej sali operacyjnej na oddziale, a także przeniesienie pomieszczeń poradni okulistycznej na ten sam poziom, co oddział.

– Umożliwi to lepsze wykorzystanie sprzętu znajdującego się w ramach jednej lub drugiej jednostki, a także ułatwi ich funkcjonowanie, zapewni ciągłość leczenia pacjentom, ale przede wszystkim zniesie również część barier architektonicznych, które muszą pokonywać pacjenci – tłumaczy ordynator dr n. med. Monika Futyma.

Przeprowadzono także duże inwestycje w poradni endoskopii, która zwiększyła się o jedną salę. Wartość tych prac sięgnie kwoty 4 milionów złotych. Środki pozyskano z zewnątrz.

– Mamy opracowany program rozwoju szpitala do roku 2030 i jednym z elementów tego programu jest pozyskiwanie funduszy takich jak Dostępność Plus oraz Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych – powiedział dyrektor Wojciech Szafrański.

Starostwo Powiatowe w Pile