Rockowa sobota made in Piła

Już w sobotę, 30 lipca, na stadionie przy Okrzei Rock Scena Powiatu Pilskiego. Zagrają: Kil Folins, Ribs in Coke, The G(h)ost oraz Alter Ego. Początek koncertów o godz. 17.00. Wstęp wolny. Po koncertach – dyskoteka rockowa. 

Rock Scena Powiatu Pilskiego to pierwsze takie wydarzenie muzyczne od lat. Organizatorami są: Powiat Pilski i Stowarzyszenie Muzyki Alternatywnej „Piła Elektryczna”.

Program
17.00 Kil Folins
18:15 The G[h]ost
19:45 Ribs in Coke
21:00 Alter Ego
22:30 Rock Dyskoteka z Krzysztofem Belakiem

Kil Folins – Przewrotne i sarkastyczne teksty, wpadające w ucho gitarowe riffy, nieustający groove i eksplozja scenicznej energii, to recepta na piosenki spod znaku Kil Folins. Grunge Rock bezkompromisowy jak uśmiech Phila Collinsa. Zespół występuje w składzie:
Bartosz Wodarkiewicz – wokal + gitara,
Sławomir  Kotarski – gitara,
Robert Kania – bas,
Przemek Zdunek – perkusja.

Alter Ego – Zespół reaktywowany po 30 latach ponownie wystąpi z własnym repertuarem. Gra utwory z pogranicza Rocka Alternatywnego. Skład:
Ryszard Zawadzki – klawisze,
Zbigniew Kruk – perkusja,
Remigiusz Michelus – gitara,
Jacek Nowakowski – gitara ,
Paweł Holeksa – bas.

Ribs in Coke – Emocjonalnie szczery zespół rockowy, o mocnym brzmieniu i niepretensjonalnie świeżym podejściu do gatunku. Grupa pięciu muzyków wywodzących się z różnych innych projektów, mająca na koncie koncerty na małych i dużych scenach z wielkimi polskiej branży muzycznej. Komponując własną muzykę opierają się na wyszukanych brzmieniach gitar czy mocnej i zgranej sekcji. Niebanalne teksty pisane w naszym polskim, ojczystym języku oddają w pełni odbiór świata widzianego oczami wokalisty. Ribs in Coke to kombinacja pięciu charakterów, które choć tak różne, łączy jedno….. muzyka. W mocno stabilnym składzie od kilku lat:
Bartosz Kułaczewski – wokal,
Andrzej Kossewski – bas,
Darek Powchowicz – gitara,
Daniel Olesiński – gitara,
Wiesław Olszewski – perkusja.

The G[h]ost   – Zespół the G[h]ost powstał w 2006 roku w Gostyniu (woj. wielkopolskie) z inicjatywy obecnego wokalisty Mariana Szulczyńskiego. Nazwa grupy powiązana jest ze słowem ghost (ang. duch) i miastem, w którym została powołana do życia (stąd opcjonalne H w nawiasach). „Gostyńskie duchy” są znakomitym przykładem powiedzenia „muzyka łączy pokolenia” m.in. z uwagi na fakt, że grają w nich ojciec ze synem, jednak zróżnicowanie wieku pomiędzy członkami nie ma wpływu na muzycznego ducha grupy 🙂 Na scenie the G[H]OST prezentuje wyłącznie autorską muzykę. Swoje brzmienie określają jako szeroko pojęty ROCK, jednak można w nim odnaleźć również inne style muzyczne jak elementy bluesa, czy metalu. W dorobku posiadają 20 kawałków, których autorami muzyki/tekstu są wspomniani Marian (ojciec) i Mateusz (syn) Szulczyńscy. W 2011 roku 10 kompozycji zarejestrowanych zostało na pierwszym albumie pt. „Szuflada wspomnień” wydanym przez wydawnictwo SFeRa (portal MegaTotal). W skład zespołu wchodzą:
Marian Szulczyński – wokal,
Mateusz Szulczyński – gitara,
Bartosz Baldys – gitara,
Łukasz Łoza – bas,
Marek Żeromski – perkusja

Fot. Kil Folins/ Archiwum zespołu