Rodzinny koszmar w Białośliwiu. 40-latek w areszcie

Sąd Rejonowy w Chodzieży aresztował na trzy miesiące 40-letniego mieszkańca Białośliwia, który znęcał się nad swoim 70-letnim ojcem. Do aresztu trafił po ostatniej awanturze.

Za dużo alkoholu i za dużo narkotyków. 40-letni mieszkaniec Białośliwia od ponad dwóch lat znęcał się nad swoim ojcem. Ten zdecydował się przerwać milczenie, a dopiero kilka dni temu po ostatniej awanturze. 40-latek jak zwykle nie potrzebował powodu, żeby wszcząć awantury. Tego dnia był jednak wyjątkowo brutalny: popychał, kopał, uderzał, wepchnął do dołu.

– Doprowadziło to do powstania widocznych i otwartych ran na ciele poszkodowanego. Obecny na miejscu wnuk pokrzywdzonego dodał, że nie była to sytuacja incydentalna, a przemoc trwa już od dłuższego czasu – mówi Magdalena Mróz z KPP Piła.

Tamtego dnia interweniowali policjanci z Posterunku Policji w Białośliwiu. 40-latek został zatrzymany. Okazało się, że był pijany: miał we krwi ponad dwa promile alkoholu. Kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad ojcem. Decyzją Sądu Rejonowego w Chodzieży najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 5 lat więzienia.

– Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy, kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda powinien stanowczo reagować. Jeżeli posiadasz informacje, że osoba z twojego środowiska potrzebuje pomocy, nie czekaj! Powiadom odpowiednie instytucje – mówi Magdalena Mróz z KPP Piła.

Policja przypomina, że w Pile przy ulicy Okrzei 18 działa Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem. Oferuje on bezpłatną pomoc prawną, mediacyjną oraz wsparcie psychologiczne bądź psychiatryczne. W ramach prowadzonego punktu udzielana jest pomoc pokrzywdzonym na każdym etapie: przed zgłoszeniem przestępstwa, w trakcie procedury karnej, a także po zakończonym procesie.

Terminy dyżurów w Lokalnym Punkcie Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Pile przy ul. Okrzei 18:

  • poniedziałek w godzinach 15:00-20:00,
  • środa w godzinach 8:00-13:00.