Rodzinny narko-biznes? Policja przechwyciła 7 kilogramów marihuany

Prawie 7 kilogramów marihuany zabezpieczyli pilscy policjanci podczas przeszukania mieszkania i pomieszczeń gospodarczych należących do dwóch braci. Starszy z nich usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Pile ustalili, że dwóch mężczyzn mieszkających na terenie powiatu pilskiego może być w posiadaniu narkotyków. Mundurowi doprecyzowali szczegóły i weszli na ustaloną wcześniej posesję. Na miejscu zastali dwóch braci, którzy wizytą funkcjonariuszy byli zupełnie zaskoczeni.

– Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych policjanci znaleźli narkotyki ukryte w słoikach, workach i torebkach foliowych. Dodatkowo śledczy zabezpieczyli już ścięte rośliny konopi, które były przygotowane do suszenia. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 7 kilogramów środków odurzających w postaci marihuany – relacjonuje Żaneta Kowalska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Bracia zostali natychmiast zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu pilskiego w wieku 20 i 21 lat. Starszy z nich usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat więzienia.