Rodzinny Piknik Strażacki. Przyjdź na stadion!

Już w niedzielę, 29 maja, na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile odbędzie się Rodzinny Piknik Strażacki z okazji Dnia Dziecka. Impreza startuje już o godz. 11.00.  

 – To wydarzenie już na stałe wpisało się do naszego kalendarza imprez. W tym roku postanowiliśmy poszerzyć formułę o inne służby mundurowe jak policję, wojsko czy leśników. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych. Serdecznie zapraszam całe rodziny – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

W pikniku uczestniczyć będą nie tylko zawodowi strażacy ze Straży Pożarnej w Pile, ale również jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z gmin powiatu pilskiego, którzy zaprezentują wozy i sprzęt  ratowniczy, a także swoje umiejętności podczas ciekawych pokazów.

Zaprezentuje się m.in. dziecięca i młodzieżowa drużyna pożarnicza z OSP w Osieku n. Notecią, odbędą się także retro zawody z sikawką konną ze Stowarzyszenia Miłośników Sikawki Konnej w Łobżenicy. Będzie można również samemu sprawdzić się na strażackim torze przeszkód.

Po raz pierwszy na stadion przybędą też fani aut z czasów PRL z różnych klubów z terenu Wielkopolski. Nie zabraknie występów artystycznych i pokazów m.in.: w wykonaniu młodych akrobatów z MDK „Iskra” w Pile, judoków z UKS „6” oraz samoobrony w wykonaniu słuchaczy Szkoły Policji w Pile. 

Ciekawe prezentacje szykują funkcjonariusze z Komedy Powiatowej w Pile, Szkoły Policji w Pile, leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, żołnierze z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Pile oraz 122 batalionu lekkiej piechoty 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Dolaszewie oraz klasy mundurowe ze szkół prowadzonych przez powiat pilski.

Tradycyjnie nie zabraknie strażackiej grochówki oraz wielu atrakcji dla dzieci, w tym bezpłatnych zamków dmuchanych i piany party. Do tego stoiska gastronomiczne i handlowe.

Na koniec dyskoteka, którą poprowadzi Krzysztof Belak.