Rozbił auto na parkingu i uciekł

47-letni pilanin spowodował kolizję na parkingu, po której zaczął uciekać. Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego oraz Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali sprawcę. Okazało się, że był pijany.

W niedzielę, około godziny 13., na jednym z parkingów przy ul. Lelewela w Pile doszło do kolizji.

47-letni pilanin wykonując manewr cofania pojazdem marki Volkswagen, uszkodził inny, zaparkowany obok pojazd.

Sprawca odjechał z miejsca kolizji i oddalił się poza teren miasta.

Zgłaszający kolizję mężczyzna przekazał niezbędne informacje policjantom, którzy rozpoczęli pościg za wskazanym samochodem.

W okolicach miejscowości Byszki funkcjonariusze kilkukrotnie próbowali zatrzymać pojazd przy użyciu sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych. W pewnym momencie mężczyzna gwałtownie skręcił w drogę gruntową, gdzie po chwili porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo.

Funkcjonariusze w bezpośrednim pościgu zatrzymali sprawcę. Mężczyzna został poddany badaniu, które wykazało ponad półtora promila alkoholu w jego organizmie.

47-letni mieszkaniec Piły usłyszy zarzuty związane z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymaniem się do kontroli drogowej. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również przed sądem za kolizję, do której wcześniej doprowadził.

KPP Piła