Ruszyły elektroniczne zgłoszenia do 30. Półmaratonu Signify Piła

Stowarzyszenie Biegów Ulicznych w Pile informuje, że ruszyły zgłoszenia elektroniczne do 30. Międzynarodowego Półmaratonu Signify, który po roku przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa, odbędzie się tradycyjnie w pierwszą niedzielę września (5.09.2021).

Ze względu na pandemię w ubiegłym roku pilski półmaraton nie odbył się. Wszyscy zgłoszeni zawodnicy zostali automatycznie przeniesieni na listę startową tegorocznego półmaratonu. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia i przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny wprowadzono limit startujących maksymalnie 1700 zawodników.

W ramach tegorocznego półmaratonu odbędzie się Puchar Komendanta Policji, Otwarte Mistrzostwa Studentów i Nauczycieli Akademickich Uczelni oraz Otwarte Mistrzostwa Żołnierzy w Półmaratonie.

W 2019 roku Półmaraton Signify ukończyło 2.668 biegaczy.

Aktualne rekordy trasy Półmaratonu w Pile:

W kategorii mężczyzn: 1:02:11 – Daniel MUTETI (Kenia)

W kategorii kobiet: 1:11:09 – Stella BARSOSIO (Kenia)

Tradycyjnie na medalu pilskiego półmaratonu będzie wizerunek znanego polskiego maratończyka. Nazwisko zawodnika będzie ogłoszone w terminie późniejszym.

Półmaraton Signify Piła jest zaliczany do Korony Polskich Półmaratonów w 2021/2022.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znaleźć można wyniki z poprzednich lat, galerię zdjęć oraz wiele innych informacji. Strona internetowa: www.pila.halfmarathon.pl

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w 30. Półmaratonie Signify w Pile.