Ryk silników i dobre granie

W sobotę, 12 maja, na czarnkowski piknik motocyklowy zjechali miłośnicy motocykli z całego regionu. Było głośno – pod sceną i na scenie. Motocykli było tak dużo, że z trudnością pomieściły się na centralnym placu w mieście.

Impreza, jak zwykle rozpoczęła się mszą świętą, podczas której poświęcono motocykle. Następnie odbyła się parada motocyklowa ulicami Czarnkowa i okolic. Główna część działa się jednak na czarnkowskim Placu Wolności, gdzie z bliska można było oglądać wspaniałe maszyny. A było co oglądać… Organizatorzy zaplanowali również sporo atrakcji dla widzów. Były pokazy jazdy motocyklami, konkursy z cennymi nagrodami i loteria.

Jak co roku, piknikowi towarzyszyły dobra muzyka. W tym roku na scenie w Czarnkowie zagrali m.in. zespół FROM z Czarnkowa, zespół IZOTOP oraz zespół 4 SZMERY. Całość zakończyła zabawa taneczna z muzyką z lat ’80 i ’90.

Czarnkowskie TUR PARTY miało też charytatywny charakter. Podczas pikniku odbyła się loteria fantowa na rzecz Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” w Poznaniu. Prowadzona była również zbiórka krwi w krwiobusie oraz rejestracja dawców szpiku.

Jak co roku, impreza, która wyrobiła już sobie markę w motocyklowym świecie, udała się znakomicie. Duże gratulacje dla organizatorów i wszystkich, którzy bawili się tego dnia dobrze!

 //Red//