Rzuć wyzwanie w dobrym klimacie!

Klub Dobrego Klimatu świętuje drugie urodziny w wyjątkowy sposób. Zachęca mieszkańców do rzucenia im ekowyzwań, które KDK zrealizuje w tym roku. Na pomysły klubowicze czekają do 22 lutego.

Klub Dobrego Klimatu to grupa przedstawicieli firm, stowarzyszeń, instytucji oraz aktywistów, realizujących działania proekologiczne. Członkowie wymieniają się pomysłami, wiedzą i doświadczeniem. Wzajemnie czerpią ze swoich zasobów, żeby aktywnie i wszechstronnie działać na rzecz środowiska i społeczności lokalnej. Nie chcą być utożsamiani z żadną partią, współpracują z każdym, kto chce działać na rzecz środowiska i pilskiej społeczności lokalnej.

Członkowie KDK mają na koncie już kilkanaście akcji sprzątania Piły, warsztaty oraz spotkania z mieszkańcami (m.in. z kuchni wegetariańskiej i zero waste, wytwarzania naturalnych kosmetyków i przeciwdziałania marnotrawstwu żywności). Organizacja przez cały czas przyjmuje także nowych członków.

Chcielibyśmy, żeby nasz jubileusz przyniósł korzyść mieszkańcom, dlatego proponujemy, żeby rzucili nam ekowyzwanie, które zrealizujemy w tym roku – mówi aktywista Młodzieżowego Strajku Klimatycznego Grzesiek Marciniak Jr. – Pomysły powinny dotyczyć ekologii, przestrzeni publicznych i być możliwe do zrealizowania przez grupę aktywistów. To może być na przykład likwidacja dzikiego wysypiska, posianie kwietnej łączki, czy pomoc w założeniu ogródka miejskiego.

Możliwości jest mnóstwo. Nie chcemy nikogo ograniczać. Bardzo liczymy nie tylko na kreatywność mieszkańców, ale też zaangażowanie przy realizacji pomysłów – dodaje inicjator powstania Klubu Dobrego Klimatu, dyrektor generalny Altvater Piła Tomasz Bielański.

Pomysły można zgłaszać do 22 lutego w komentarzach na facebookowym profilu Klubu Dobrego Klimatu, pod numerem 602 434 149 albo mailowo: zuzanna.blaszczyk@eneris.pl. Członkowie KDK komisyjnie wybiorą inicjatywy, które zrealizują jeszcze w tym roku.

Klub Dobrego Klimatu