SAF-HOLLAND już od sześciu lat patronem klasy w „Dwójce”

Patronacka klasa VI b w Szkole Podstawowej nr 2 jest jedną z nielicznych takich klas w Pile. Jej patronem jest SAF-HOLLAND, renomowany producent i dystrybutor osi i innych podzespołów do samochodów ciężarowych. W tym roku SAF-HOLLAND świętuje swoje 25-lecie na polskim rynku. Od dziewięciu lat polska centrala SAF-HOLLAND mieści się w Pile.

Uczniowie klasy patronackiej od pierwszej klasy uczą się dwóch języków obcych: języka angielskiego i wiodącego języka niemieckiego. Od samego początku czyli od 2016 roku są wspierani przez patrona, który zaangażował się w pomoc dzieciom w nauce języka niemieckiego, a także rozwija zainteresowania dzieci kulturą niemiecką.

Sześć lat współpracy z SAF-HOLLAND Polska zaowocowało wieloma ciekawymi przedsięwzięciami i wydarzeniami. Lista jest naprawdę długa.

Na początku każdego roku szkolnego uczniowie otrzymują od patrona podręcznik i ćwiczenia do nauki języka niemieckiego. Cała reszta zależy od potrzeb w danym roku szkolnym. Już w pierwszej klasie patron wykazał się dużą hojnością przekazując na rzecz szkoły wysokiej klasy sprzęt: tablicę interaktywną, projektor oraz laptop. W klasie III wsparł finansowo udział uczniów w dwudniowej wycieczce do Berlina, podczas której zwiedzali centrum miasta – oglądali z bliska Bramę Brandenburską, Statuę Wolności, fragmenty muru Berlińskiego, byli również w Muzeum Techniki i w Legolandzie.

Sporo działo się także w samej szkole, gdzie odbywały się przedstawienia w języku niemieckim oraz spotkania nawiązujące do świąt np. Dnia św. Marcina, Bożego Narodzenia czy Wielkanocy – oczywiście z zabawami w języku niemieckim. Były również zorganizowane zajęcia otwarte z języka niemieckiego dla rodziców z udziałem uczniów.

W związku z tym, że w 2020 r. uczniowie już jako czwartoklasiści przeszli do budynku przy ulicy Bydgoskiej firma patronacka SAF-HOLLAND Polska ponowie wsparła szkołę wysokiej jakości sprzętem. W sali gdzie odbywają się zajęcia klasy patronackiej uczniowie mają do dyspozycji monitor interaktywny i laptop. Praca z takim sprzętem ułatwia i uatrakcyjnia edukację.

W zakończonym właśnie roku szkolnym uczniowie wyjechali na trzydniową wycieczkę do Ośrodka Mikomania w Funce (Bory Tucholskie). Prawie cała wycieczka została sfinansowana przez patrona. Wyjazd pozwolił dzieciom jeszcze lepiej się zintegrować. Były oczywiście zajęcia z języka niemieckiego, ale także zajęcia sportowe, plastyczne, ruchowe i kulinarne. Nie było czasu na nudę.

– Klasa wspierana przez patrona to o wiele więcej możliwości na rozwój dzieci. Wiele przedsięwzięć nie byłoby możliwych gdyby nie patron. W imieniu dyrekcji, rodziców, uczniów i swoim serdecznie dziękuję panu Piotrowi Bogdańskiemu, dyrektorowi zarządzającemu SAF-HOLLAND i pani Weronice Szydłowskiej, asystentce dyrektora zarządu. Dziękujemy za poświęcony czas, zrozumienie potrzeb uczniów, otwartość na pomysły i finansowanie wielu przedsięwzięć – mówi Agnieszka Płóciennik, wychowawczyni i nauczycielka języka niemieckiego w klasie patronackiej VI b w SP nr 2.

Fot. Mat. SP nr 2