Sala Ślubów w nowym miejscu

W sobotę, 9 marca odbył się pierwszy ślub w nowej, przestronnej i bardzo eleganckiej Sali Ślubów, która przeniesiona została z Urzędu Miasta do Regionalnego Centrum Kultury.

Teatr Miejski RCK niedawno przeszedł gruntowną rewitalizację. Stąd pomysł, by w efektownie odnowionych wnętrzach zorganizować Salę Ślubów. Znajduje się ona w Sali Kameralnej, która poza momentami, kiedy młode pary będą składać przysięgę małżeńską, będzie nadal pełniła swoją rolę – służyła do organizacji koncertów, wystaw, czy innych spotkań.

Nowa sala jest nie tylko elegancka i klimatyzowana, ale przede wszystkim przestronna. Ma piękną, biało-złotą aranżację.

Bywało, że w starej sali był problem, by pomieścić gości, jeśli uroczystość była większa. Teraz nie będzie z tym kłopotu. Związki małżeńskie zawierane będą w komfortowych warunkach. Wierzą, że wszystkie będą szczęśliwe – mówi prezydent Piły Piotr Głowski, który dodaje, że niektórych przypadkach sam udziela ślubów. Wystarczy tylko wyrazić taką wolę…

Nie zmieniają się jednak formalności związane z organizacją ślubu. Biura Urzędu Stanu Cywilnego pozostają nadal w budynku Urzędu Miasta. Aby zawrzeć związek małżeński, trzeba zgłosić się co najmniej miesiąc wcześniej do USC. Wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty.

W ubiegłym roku, w Pile, ślub cywilny bądź konkordatowy wzięło 360 par.