Samorząd wojewódzki złożył wnioski do Polskiego Ładu. Na Trzciankę też

106 milionów złotych to wstępna na na razie wartość inwestycji, na które samorząd województwa wielkopolskiego chce pozyskać dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Wśród wniosków złożonych w drugim naborze jest Trzcianka.

Samorząd województwa złożył w piątek, 11 lutego, wnioski w drugim naborze Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, który ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych realizowanych przez samorządy. Szacowana wartość projektów to 106 milionów złotych. Chodzi o dofinansowanie następujących zadań:

  • poprawa dostępności komunikacyjnej poprzez rozbudowę infrastruktury drogowo-mostowej Województwa Wielkopolskiego o wartości szacunkowej 68,4 mln złotych;
  • poprawa bezpieczeństwa poprzez rozwój sieci rowerowej na terenie Województwa Wielkopolskiego o wartości szacunkowej 31,6 mln złotych;
  • wykonanie remontu drogi wojewódzkiej nr 178 w Trzciance o wartości szacunkowej 6 mln zł.

Konkretne odcinki dróg, które Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich zrealizuje w ramach dwóch pierwszych zadań, zostaną określone po przyznaniu dofinansowania.