Siatkarze Jokera w finale mistrzostw Polski!

Wielki sukces pilskich siatkarzy. Zawodnicy UKS SMS Joker Piła odnieśli awansowali do finału mistrzostw Polski kadetów! Mecze finałowe rozegrają na początku maja.

Podopieczni trenera Tomasza Aszemberga w starciu z siatkarskimi potęgami pokazali, że gra w siatkówkę na najwyższym poziomie nie jest im obca. Po zwycięstwie nad Skrą Bełchatów oraz porażce z naszpikowanym reprezentantami kraju KS Jastrzębskim Węglem, w niedzielne przedpołudnie pokonali drużynę KS Metro Warszawa. To w zupełności wystarczyło do awansu.

Dodać warto, że trzon drużyny pilskiego Jokera tworzą uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile. Trener Tomasz Aszemberg podkreślił doskonałą atmosferę w swojej drużynie oraz wielką wolę walki. Zapowiedział spokojne przygotowania do finału mistrzostw kraju, który zostanie rozegrany w pierwszym tygodniu maja. W finale, oprócz pilan, którzy są jedyną drużyną z Wielkopolski, wystąpi jeszcze siedem innych drużyn: Czarni Radom, Trefl Gdańsk, MMKS Maraton Świnoujście, AZS PWSZ Nysa, AKS Rzeszów, UMKS MOS Wola Warszawa i Jastrzębski Węgiel.

Gratuluję świetnego występu naszym siatkarzom. Doskonały warsztat trenerski Tomasza Aszemberga, wielokrotnego medalisty młodzieżowych mistrzostw Polski jeszcze w roli zawodnika, zbiera już pierwsze owoce. Nasi siatkarze pokazali, że  potrafią wygrywać z drużynami wywodzącymi się z ekstraligowych ośrodków – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

//źródło: powiat. pila. pl//