Signify zamiast Philipsa

Spółka Philips Lighting zamierza zmienić nazwę na Signify. O zamiarze przeprowadzenia zmian poinformował Dyrektor Generalny Philips Lighting, Eric Rondolat. Dla Piły oznacza to, że wkrótce z fabryk działających na terenie miast zniknąć może popularne logo…

O zamiarze zmiany nazwy z Philips Lighting na Signify szefostwo Philipsa poinformowało
16 marca.

Z radością ogłaszamy naszą nową nazwę Signify. To kolejny krok w transformacji naszej spółki – powiedział Dyrektor Generalny Philips Lighting, Eric Rondolat. – Nowa nazwa w jasny sposób wyraża wizję strategiczną spółki i jest zarazem wyjątkową okazją do zaprezentowania naszego nowego wizerunku firmy, która będzie jeszcze lepiej służyć naszym 32 tys. pracowników. Jednocześnie jesteśmy dumni, że w dalszym ciągu nasze produkty będą oznaczone marką Philips – dodał.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Erica Rondolata produkty wytwarzane przez Signify nadal sprzedawane będą pod marką Philips.

Skąd pomysł na zmianę nazwy? Jak czytamy w oficjalnym komunikacie: „Zmiana nazwy uwzględnia zobowiązania firmy wynikające z Umowy Licencyjnej dot. Nazwy Firmy z Royal Philips, zgodnie z którą zmiana nazwy ma nastąpić w okresie krótszym niż 18 miesięcy od chwili, w której Royal Philips przestanie być posiadaczem kontrolnego pakietu udziałów w Philips Lighting”.

Nie wiadomo jeszcze dokładnie kiedy nowa nazwa zacznie obowiązywać. Póki co wiadomo, że w związku ze zmianą nazwy spółki, podczas Rocznego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy zaplanowanego na 15 maja zostanie złożony wniosek o zmianę statutu spółki Philips Lighting.