Siódemka doczeka się hali sportowej

Ostatnia podstawówka, która nie miała dotąd hali sportowej, doczeka się sali do ćwiczeń z prawdziwego zdarzenia. Jest już dokumentacja projektowo – kosztorysowa na budowę hali sportowej i zagospodarowanie terenu przy Szkole Podstawowej nr 7.

W chwili obecnej prawie pięciuset uczniów „siódemki” korzysta z małej, zabytkowej hali sportowej, w której mieszczą się maksymalnie dwie klasy. Projekt nowej hali zakłada trzy kondygnacje 12,9 metrowej hali o powierzchni całkowitej 1582,00 m2 i powierzchni użytkowej 1196,6 m2, trybuny, windę dla niepełnosprawnych, łącznik ze szkołą, elewację od strony budynku szkoły ze szczotkowanej, odbijającej stali dającej efekt „lustrzany”.

Pozostała elewacja ma być z cegły w kolorze czerwonym, z zachowaniem układu krzyżowego, występującego w budynku historycznym. Zamontowane mają zostać także kolektory słoneczne i panele fotowoltaiczne do pozyskiwania energii słonecznej m.in. do podgrzewania wody oraz produkcji prądu, pompa ciepła.

Zagospodarowanie terenu wokół szkoły przewiduje wykonanie 60-metrowej bieżni, skoczni w dal, placu apelowego, stołów do gry w tenisa stołowego, stojaków na rowery i oświetlenia.

//źródło: Urząd Miasta Piła//