Śmiertelny wypadek w Herburtowie. W aucie zwęglone zwłoki

Tragiczny wypadek na drodze nr 174 w Herburtowie, gmina Wieleń. Samochód wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Auto stanęło w płomieniach. Kierowca nie zdołał się uratować. W środku strażacy znaleźli zwęglone zwłoki.

Kolejna tragedia na drogach powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. W piątkową noc na drodze nr 174 na wjeździe do Herburtowa doszło do śmiertelnego wypadku. Około godziny 2.45. z nieustalonej jeszcze przyczyny kierowca citroena zjechał na przeciwległy pas ruchu, zjechał z drogi i uderzył czołowo w drzewo. Kierowca prawdopodobnie zginął na miejscu. Strażacy znaleźli w środku zwęglone zwłoki. Z nieoficjalnych informacji wynika, że samochodem kierował 21-letni mężczyzna. Tożsamość kierowcy potwierdzą jednak dopiero wyniki sekcji, którą zaplanowano na poniedziałek.

Droga nr 174 przez kilka godzin była utrudniona. Na miejsce tragedii ściągnięto prokuratora i ekipę dochodzeniowo-śledcza. W zabezpieczaniu miejsca zdarzenia brały udział zastępy z JRG Trzcianka, JRG Czarnków oraz OSP Wieleń.

Postępowanie w sprawie wypadku prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Czarnkowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Trzciance.