Spadochroniarz wylądował na drzewie. Uratowali go strażacy

4 czerwca kilka minut przed godziną 9., Dyżurny w Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego przyjął zgłoszenie o spadochroniarzu, który utknął na drzewie nieopodal pilskiego lotniska.

Do zdarzenia zadysponowano strażaków z obu Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w Pile. Spadochroniarza odnaleziono na terenach leśnych, znajdujących się w kompleksie byłego lotniska wojskowego. Mężczyzna z otwartym spadochronem zawisł w koronie drzew na wysokości około 20 metrów.

Znaczna odległość od utwardzonej drogi uniemożliwiała podjęcie działań z użyciem drabiny mechanicznej. Pod skoczkiem ustawiono skokochron, a do działań przystąpili strażacy ratownicy z JRG PSP nr 2 w Pile, gdzie właśnie powstaje Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego. Ratownicy wysokościowi, wykorzystując już zdobyte umiejętności oraz specjalistyczny sprzęt, sprawnie zbudowali odpowiednie stanowiska. Na miejsce zdarzenia przybyła Grupa Operacyjna wraz z Komendantem Powiatowym PSP w Pile.

Po kilkudziesięciu minutach strażacy opuścili spadochroniarza na ziemię. Mężczyzna został przebadany przez zespół karetki pogotowia. W związku z brakiem jakichkolwiek obrażeń pozostał na miejscu zdarzenia.

//źródło: KPSP Piła//