Spisz się w Kasztanowej, albo w Urzędzie Miasta

Do końca września trwa Narodowy Spis Powszechny. Główny Urząd Statystyczny przypomina o obowiązku wzięcia udziału w liczeniu Polaków. Aby ułatwić zadanie, Mobilny Punkt Spisowy uruchomiło Atrium Kasztanowa. Spisać można się również podczas “Nocy spisowej” w Urzędzie Miasta.

Badanie ludności odbywa się w Polsce co 10 lat, w tym roku spisało się już około 80% Polaków. Główny Urząd Statystyczny ostrzega przed konsekwencjami, jakie grożą osobom, które nie wezmą udziału w spisie. Za odmowę podania danych urząd może skierować sprawę na policję, która może złożyć do sądu wniosek o ukaranie. Grzywna w tym przypadku to nawet 5 tysięcy złotych. 

Przypominamy, że aby wziąć udział w spisie, wystarczy wejść na stronę internetową www.spis.gov.pl lub zadzwonić na infolinię spisową 22 279 99 99  czynną do północy.

Dodatkowo jeśli ktoś chce spisać się osobiście, zapraszamy do Urzędu Miasta w najbliższą sobotę, 25 września 2021 roku w godzinach 10.00-18.00. 

Także Atrium Kasztanowa, we współpracy z pilskim Urzędem Statystycznym, udostępnia mieszkańcom Mobilny Punkt Spisowy. Każdy, kto jeszcze nie dopełnił obowiązku spisowego, może to zrobić do końca września, na stanowisku znajdującym się w głównym hallu galerii, obok sklepu Bytom.

Punkt obsługiwany jest przez pracowników Urzędu Statystycznego w Pile, którzy na miejscu pomogą chętnym dokonać spisu powszechnego. Do poprawnego wypełnienia formularza potrzebny jest jedynie dowód osobisty, a sama czynność trwa około 10 minut. Więcej informacji na temat spisu znajduje się na stronie spis.gov.pl.

Z Mobilnego Punktu Spisowego w Atrium Kasztanowa można skorzystać codziennie (z wyjątkiem niedziel), do 30 września, w godz. 12.00 – 18.00.