Sprawdź jakość powietrza na swoim telefonie

Jacek Bogusławski, właściciel firmy Credo, a jednocześnie przewodniczący Komisji Gospodarki Miejskiej w Radzie Miasta Piły postanowił zająć się stanem powietrza w Pile. Za własne pieniądze kupił trzy czujki, które zamontowane zostały na Podlasiu, Dołkach i osiedlu Górnym.

Podczas wielu rozmów z mieszkańcami Piły, jak i całego regionu przekonałem się, że sprawa jakości powierza jest dla nas wszystkich bardzo ważna – mówi Jacek Bogusławski. – Z tego powodu zdecydowałem się zainstalować w naszym mieście czujniki badania jakości powietrza.

Inicjatywa spotkała się z pozytywnym odzewem, co zainspirowało radnego do podjęcia próby zorganizowania Obywatelskiej Sieci Monitoringu Jakości Powietrza.

Chciałbym, aby każdy mieszkaniec Piły, a w przyszłości także regionu, miał możliwość sprawdzenia stanu powietrza, jakim oddychamy my i nasze dzieci. Zależy mi również na tym, aby instalacja czujników stała się  impulsem dla władz samorządowych do wypracowania rozwiązań wspomagających mieszkań- ców w walce o czyste powietrze – dodaje.

Trzy czujniki kupione przez radnego zamontowane zostały według sugestii pilan,

na osiedlu Podlasie – w budynku Szkoły Podstawowej nr 12, przy ul. Lelewela,
na osiedlu Staszyce – w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Brzozowej
oraz na osiedle Górnym – przy al. Wojska Polskiego 43 w drukarni CREDOprint.pl tj. budynku CREDO Group, czyli w bliskim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 7.

Zachęcam do ściągnięcia aplikacji na telefon, dzięki której dostęp do bieżących odczytów czujników stanie się jeszcze prostszy – mówi Jacek Bogusławski.

Aplikacje są do pobrania na facebookowym profilu Jacka Bogusławskiego. Chętni do przyłączenia się do Obywatelskiej Sieci Monitoringu Jakości Powietrza mogą kontaktować się pod numerem telefonu: 502 430 944, lub e-mailowo: bezsmogu@jacekboguslawski.pl

//Gaba//