Stachura zaśpiewa w Pile Stachurę

Pilska biblioteka zaprasza w w środę, 7 września, na koncert Jerzego Stachury, poety, barda, malarza, bratanka i ucznia sławnego Steda – Edwarda Stachury.

Jerzy Stachura urodził się w 1951 roku w Gdyni i całe dotychczasowe życie spędził na Grabówku. Laureat wielu konkursów poetyckich. Wydał 15 tomików poezji, jedną mikropowieść „Mleczne bary” i unikalną płytę z piosenkami Edwarda Stachury. Od dwudziestu lat uprawia malarstwo.  Swoje prace wystawia w kraju, a także w Szwecji i Niemczech. Prace w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą. Sted nazywał go Juniorem – stąd „Piosenka dla Juniora i jego gitary”.

Koncert Jerzego Stachury odbędzie się w środę, 7 września, o godz. 18.00 w Centrum Powiatowym „ISKRA” (dawne kino) przy ul. Kilińskiego. Jest darmowy, ale obowiązują zaproszenia, które można odebrać w wypożyczalni dla dorosłych Biblioteki Głównej na Staromiejskiej, rezerwacja tel. 67 351-79-03 w. 35

Koncert odbywa się w ramach projektu „W roli głównej…KSIĄŻKA”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Fot. Mat. prasowe