Stadion dla Polonii za „symboliczną” opłatę

Umowa na użytkowanie przez Klub Żużlowy Polonia Piła stadionu przy ul. Bydgoskiej została podpisana. Umowa będzie obowiązywała przez najbliższy rok, a stawka za możliwość korzystania z obiektu to symboliczne 10.000 złotych. Nowa bardzo korzystna umowa, to tylko pierwsza z kart jaka została odkryta. Kolejne dobre wiadomości zostaną przekazane podczas spotkania ze sponsorami, które zaplanowano na 7 lutego.

W nowej umowie dzierżawy znalazła się kwota 10 tys. zł, co biorąc pod uwagę poprzednie lata jest kwotą bardzo dla klubu korzystną. Według informacji pilskiego Ratusza koszty związane z bieżącym utrzymaniem obiektu, które pokrywa MOSiR Piła dochodzą w sezonie nawet do 700.000 tysięcy złotych.

Zmieniamy formułę współpracy. Będziemy dużo bliżej z klubem współpracować i chcielibyśmy by te tłumy, które przychodzą na stadion miały pewność, że klub funkcjonuje spokojnie i stabilnie, bez większych emocji. Jeżeli emocje to tylko sportowe, a nie związane z funkcjonowaniem klubu – komentuje prezydent Piotr Głowski.

Niebawem – jeszcze przed rozpoczęciem sezonu zostaną przeprowadzone na terenie obiektu prace, pozwalające na dostosowanie obiektu do wymogów Gminnej Komisji Sportu Żużlowego. W skład prac na stadionie wchodzą m.in. wymiana pulpitu sterowniczego, remont szatni czy wymiana ogrodzenia stadionu, takie zmiany infrastrukturalne to łączna kwota 150.000 złotych.

W ramach współpracy wydarzy się wiele. Jednym z ważnych zdarzeń jest organizacja Turnieju o Złoty Kask, czyli turnieju indywidualnego organizowanego od 1961 roku przez Polski Związek Motorowy – w tym roku Złoty Kask będzie możliwy do zdobycia już 31 marca br.