Sto nowych mieszkań w koszarach przy lotnisku

Ponad sto mieszkań i lokale usługowe znaleźć się mają w powojskowym gmachu przy ulicy Kołobrzeskiej w Pile. Opustoszała nieruchomość jesienią ubiegłego roku trafiła w ręce nowych właścicieli. Trójka inwestorów z powiatu złotowskiego: Jacek Czerwik, Maciej Skrentny i Piotr Skrentny zamierza dać jej drugie życie.

Powojskowe budynki przy ulicy Kołobrzeskiej, w sąsiedztwie pilskiego lotniska, od lat ciążyły Agencji Mienia Wojskowego, która wielokrotnie próbowała je sprzedać. Jesienią ubiegłego na zakup nieruchomości znaleźli się chętni. Trójka inwestorów ze Złotowa i Jastrowia ma wobec straszącego dziś wyglądem gmachu poważne plany.

Budynek ma zostać zaadapotowany na blok mieszkalny. W sumie znaleźć ma się w nim aż 105 mieszkań, a także lokale usługowe. Mieszkania mają mieć powierzchnię od 30 do nawet 250 metrów kwadratowych. Tak dużych powierzchni nie będzie jednak wiele. Przeważać będą mieszkania o powierzchni 30-70 metrów kwadratowych.

Zdaniem inwestorów, choć budynek nie wygląda obecnie zbyt zachęcająco, to jego stan jest dobry. Przede wszystkim ze względu na to, że został solidnie zbudowany.

Inwestycja planowana przez wspólników ma zostać podzielona na etapy. Zgodnie z planem pierwsze pięćdziesiąt mieszkań ma zostać oddanych do użytku najpóźniej na przełomie 2019 i 2020 roku. Kolejne zaś pod koniec 2021 roku.