Sto tysięcy butelek na godzinę. Zbyszko buduje zakład w Pile

Firma Zbyszko Company rozpoczęła budowę zakładu produkcyjnego w Pile. Docelowo pilski zakład ma produkować nawet sto tysięcy butelek napojów na godzinę. Produkcja ruszyć ma w kwietniu przyszłego roku.

W minionym roku Zbyszko Company kupiła od miasta dwie działki w strefie przemysłowej przy ulicy Młodych. Za około 3,5 ha gruntu zapłaciła ponad 1,6 miliona złotych. Już wtedy wiadomo było, że Zbyszko będzie w Pile budować swój nowy zakład produkcyjny.

– Zwiedziliśmy wiele nieruchomości w okolicy, a wybraliśmy Piłę z przyczyn jasnych, czyli dobrze przygotowanej nieruchomości inwestycyjnej. To bardzo dobra lokalizacja – dziękował władzom Zbigniew Bojanowicz, prezes firmy Zbyszko Company, podczas podpisywania aktu notarialnego na zakup działek w 2018 roku.

Plan produkcyjny zakłada, że na godzinę z taśmy zakładowej będzie zjeżdżało sto tysięcy butelek półtoralitrowych wody i napojów. Docelowo zatrudnienie w zakładzie znajdzie ponad sto osób.

Nowy zakład Zbyszko Company w Pile produkował będzie wodę mineralną i napoje. Pierwsza produkcja, około 50 tysięcy butelek na godzinę, ma zostać uruchomiona w kwietniu przyszłego roku. Później planowane jest systematyczne zwiększanie produkcji.