Stracili remizę i wóz. Marszałek pomoże strażakom z Bądecza

Strażacy z jednostki OSP w Bądeczu stracili w pożarze remizę, wóz strażacki i wyposażenie bojowe. Swoje wsparcie zadeklarował już premier. Dostaną również pomoc od samorządu województwa wielkopolskiego. Konkretną pomoc.

Sprzęt ratownictwa drogowego, pompy szlamowe wysokiej wydajności, mundury specjalne do działań ratowniczych i specjalna pralka do ich prania, sprzęt do prowadzenia szkoleń z ratownictwa medycznego – to wszystko strażacy z Bądecza dostaną od samorządu województwa wielkopolskiego. Decyzja o wsparciu strażaków zapadła w ubiegłym tygodniu na zarządzie województwa.

Przypomnijmy: 3 stycznia w wyniku wybuchu pieca gazowego spłonęła remiza OSP w Bądeczu. Straty wyrządzone przez żywioł były ogromne. Sięgnęły kilkuset tysięcy złotych, Ogień zniszczył zakupiony zaledwie rok temu wóz ratowniczo-gaśniczy, remizę wraz z wyposażeniem, a także strażacką sala spotkań.   

Z pomocą strażakom Bądecza ruszyły okoliczne jednostki OSP, a także jednostki z całego kraju. Kilka dni po pożarze również biuro wojewody Michała Zielińskiego, poinformowało, że strażacy otrzymają pomoc finansową na odbudowę remizy placówki i pozyskanie utraconego w pożarze sprzętu.  Teraz dołączył urząd marszałkowski. Pomagają też anonimowi darczyńcy. Na portalu szczytny-cel.pl  prowadzona jest zbiórka “W Bądeczu spłonęła remiza OSP. Naszym strażakom pilnie potrzebna jest pomoc”. Zbiórkę można wesprzeć bezpośrednią wpłatą dowolnej kwoty online przez stronę szczytny-cel.pl bądź wpłacając bezpośrednio na konto jednostki OSP – BS Wysoka 89 8940 0007 0000 1339 2000 0001. 

Fot. OSP Wysoka