Strażacki robot interweniował w nielegalnym salonie gier

Chwilę grozy przeżyli mieszkańcy jednego z bloków przy ul. Konstytucji 3 Maja w Pile. W jednym z pomieszczeń rozpylona została nieznana substancja. Strażacy zdecydowali o ewakuacji mieszkańców. Co ciekawe, okazało się również, że w lokalu, w którym interweniowali strażacy, prowadzony był nielegalny salon gier hazardowych.

Do zdarzenia doszło 31 maja. Około południa, do jednego z lokali w bloku przy ul. Konstytucji 3 Maja w Pile weszli funkcjonariusze Służby Celnej i Policji. Z informacji, jakie wcześniej uzyskali, wynikało bowiem, że w lokalu tym działa nielegalny salon gier hazardowych.

Gdy funkcjonariusze byli w środku, drzwi lokalu automatycznie zamknęły się, a w pomieszczeniu rozpylona została nieznana substancja. W pomieszczeniu, prócz mundurowych i celników były jeszcze dwie inne osoby, przyłapane „na gorącym uczynku” w czasie gry.

Gdy wszyscy wydostali się na zewnątrz wezwali na miejsce straż pożarną łącznie ze Specjalistyczną Grupą Ratownictwa Chemiczno-Ekonomicznego. Strażakom nie udało się jednak ustalić, jaką substancję rozpylono w lokalu.

Dlatego, około godziny 14. zdecydowano o ewakuacji mieszkańców całego bloku.

Fot. PSP

Na miejsce podstawiony został autobus MZK dla ewakuowanych osób. Wezwano również Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemicznego i Ekologicznego z Poznania z robotem mobilnym, używanym m.in. do rozpoznawania zagrożeń chemicznych i pobierania próbek.

Strażacy, używając robota, usunęli pojemnik z gazem z pomieszczenia salonu gier, a po ponownym badaniu nie stwierdzili żadnych zagrożeń chemicznych. Cały lokal został sprawdzony również przez policję. Mieszkańcy budynku po kilku godzinach mogli wreszcie wrócić do swoich mieszkań.

Fot. Straż Miejska Piła