Krzysztof Rauhut i STUDIO K2 „Dobroczyńcą Roku”!

27 maja odbyła się Gala Finałowa konkursu „Dobroczyńca Roku 2021” – największego i najdłużej działającego tego typu konkursu w Polsce. Niezmiennie, nieprzerwanie od 25 lat nagradza firmy odpowiedzialne społecznie. W tym roku, pośród 13 nagrodzonych podmiotów, znalazła się pilska firma STUDIO K2 Krzysztof Rauhut. Kapituła doceniła działania związane z walką ze skutkami pandemii Covid-19.

  • Jestem w niesamowitym szoku. Samo znalezienie się w gronie 120 zgłoszeń i nominacja do nagrody głównej były dla całej firmy sensacją. Fakt otrzymania samej nagrody? Niepojęte i nie do ogarnięcia – tak na gorąco komentował sytuację Krzysztof Rauhut, właściciel STUDIO K2.


    Dodał również, że za sukcesem akcji stoją pracownicy oraz przyjaciele firmy. Podkreślił również niesamowite zaangażowanie pilskich firm, mediów oraz władz lokalnych: „bez wsparcia i niesamowitej pracy oraz determinacji współpracowników nie byłoby „#MuremZaGastro czy #MuremZaKulturą. Szczególne podziękowania dla Ani Szmytkowskiej, której energia i zaangażowanie pozwoliły na sprawne działanie” – to tylko fragment z jego wypowiedzi.

Osobne podziękowania zostały skierowane dla mieszkańców Piły:

KRZYSZTOF RAUHUT
– Pilanie, jesteście najlepsi na świecie! Pokazaliście jak wiele można zrobić dla innych. I nie liczyły się niczyje poglądy polityczne czy światopoglądowe. Dzięki Wam po Pile płynęła zwykła ludzka dobroć.

Warto wspomnieć, że główne nagrody w kategorii „Walka ze skutkami pandemii Covid-19” obok STUDIO K2 otrzymały firmy ALLEGRO.pl oraz Fundacja Urtica Dzieciom.

Przypomnijmy, firma K2, podczas pandemii zaangażowała się w produkcję środków zabezpieczających medyków, w tym w produkcję przyłbic na drukarkach 3D Prócz druku przyłbic, wspieraliśmy także zbiórki na zakup respiratorów oraz środków ochrony życia i zdrowia. – mówi Krzysztof Rauhut.


Kolejną inicjatywą K2 była akcja wspierająca producentów kwiatów. Dowożenie roślin do mieszkańców Piły oraz Targ Chryzantem pomogły poszkodowanym przedsiębiorcom zminimalizować straty.

STUDIO K2 było również pomysłodawcą akcji #MuremZaKulturą – czyli zbiórki środków dla osób związanych z kulturą w ramach koncertu online.

Również branża gastronomiczna, która bardzo mocno odczuła skutki lockdownu, została wsparta, z inicjatywy K2, w ramach akcji #MuremZaGastro. Bezpłatna reklama na billboardach czy zachęcanie do zbiorczych zamówień posiłków przez firmy to był wstęp do powstania #StrefyGastro – czyli sobotniego targu podczas którego było można nabyć posiłki na wynos.

I te wszystkie działania zostały właśnie docenione przez honorową kapitułę konkursu.

W innych kategoriach kapituła nagrodziła firmy: Lenovo, Ergo Hestia, Studio Reklamy VALDEX, Ligihalowe.pl, Altair EastNationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie. Nagrodzono również fundacje: PKO BP, Biedronka, 4F oraz autora bloga „Jak oszczędzać pieniądze – Michała Szafrańskiego.

Znalezienie się w gronie tak zacnych firm i instytucji nie ułatwia dojścia do siebie. Wszystkim nominowanym i laureatom serdecznie gratuluję – tak skomentował listę nagrodzonych instytucji pilski laureat, który nie byłby sobą, gdyby na koniec nie wspomniał o kolejnej inicjatywie z Piły.

Zachęcił wszystkich do wsparcia zbiórki Fundacji Pszczoła, której jest współzałożycielem. „Wystarczy wejść na stronę www.BEEaHERO.pl i płacić kilka złotych na konto zbiórki. Z pozyskanych środków będziemy budować wiatę edukacyjną oraz grządki z miododajnymi ziołami. To będzie dla nas największa nagroda” – powiedział Krzysztof Rauhut.