Stypendium olimpijskie dla Klaudii Adamek

Pochodząca z Zakrzewa, reprezentantka pilskiej KS Gwardia Piła Klaudia Adamek pojedzie wkrótce na Igrzyska Olimpijskie do Tokio. Świetny wynik, jaki osiągnęła reprezentantka Piły pozwolił na uzyskanie stypendium olimpijskiego, przyznawanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Klaudia stypendium odebrała z rąk Jacka Bogusławskiego, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Na uroczystości zorganizowanej w ogrodach Muzeum Okręgowego w Pile spotkali się przedstawiciele Miasta Piła, Samorządu Województwa, Klubu Sportowego Gwardia Piła i miłośnicy talentu naszej olimpijki z Tokio.

Stypendium olimpijskie w wysokości 3 000 złotych miesięcznie, podpisane zostało przez Marka Woźniaka – Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Jacek Bogusławski pogratulował lekkoatletce dotychczasowych osiągnięć i zapewnił o wsparciu ze strony Zarządu Województwa w olimpijskiej sztafecie.

Podkreślił również wagę trenera – Romana Marciniaka, którego rola w kształtowaniu talentu Klaudii Adamek jest nie do przecenienia. W liście gratulacyjnym, przekazanym Romanowi Marciniakowi, Jacek Bogusławski napisał:

  • To Wasze wspólne zwycięstwo. To dowód na to, że odpowiednio prowadzony trening połączony z talentem nie tylko zawodniczki, ale również trenera, przynosi rezultaty.

Nie zapomniano również o Klubie Sportowym Gwardia Piła, w którym Adamek trenuje. Na ręce Krzysztofa Urbanowicza – Prezesa Gwardii, Jacek Bogusławski złożył podziękowania.

Gratulacje i kwiaty na ręce Klaudii Adamek złożył też radny Województwa Wielkopolskiego Henryk Szopiński, który przypomniał, że Adamek pierwsze sportowe kroki stawiała między innymi w kierowanym przez niego Domu Kultury. Prezydent Piły Piotr Głowski, wręczył biegaczce koszulkę z napisem Piła, która specjalnie na potrzeby Igrzysk została utrzymana w biało-czerwonych barwach.

Przypomnijmy zawodniczka KS Gwardia Piła Klaudia Adamek, wraz z koleżankami, wywalczyła awans do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, w biegu 4x100m, podczas nieoficjalnych mistrzostw świata w Chorzowie. Polska drużyna w składzie: Paulina Guzowska, Klaudia Adamek, Katarzyna Sokólska i Pia Skrzyszowska – w swojej serii eliminacyjnej zajęła drugie miejsce, uzyskując czas 43,64. W sumie Polki zdobyły trzecie miejsce, za Holenderkami i Francuzkami.


– Jestem bardzo szczęśliwa. Pracowałyśmy na to ciężko. Wiedziałyśmy, na co nas stać, wierzyłyśmy w swoje możliwości. Trzeba było tylko dobrze podać pałeczkę i się udało – powiedziała na mecie Klaudia Adamek dla TVP Sport.

Klaudia w przeszłości była już dwukrotną stypendystką młodzieżową Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a tym razem osiągnęła wynik pozwalający ubiegać się o stypendium olimpijskie, które ma na celu wspieranie zawodników szczególnie uzdolnionych, którzy uzyskali kwalifikację uprawniającą do startu w Igrzyskach Olimpijskich.

Wierzymy, że finansowa nagroda doda zawodniczce skrzydeł i podniesie poziom motywacji.

Klaudia, gratulujemy i trzymamy kciuki za wynik na olimpiadzie!

Gabriela Ciżmowska