Święto Niepodległości w Pile na wojskowo i muzycznie

Pilskie Muzeum Wojskowe i 122. Batalion Lekkiej Piechoty z Dolaszewa zapraszają na wspólne obchody 11 Listopada.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Pilskie Muzeum Wojskowe wspólnie z 122. Batalionem Lekkiej Piechoty 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej stacjonującym w Dolaszewie zapraszają na pilskie lotnisko do siedziby muzeum. Od godziny 14. będzie można zwiedzać wystawy, w tym najnowsze eksponaty PMW.

O godzinie 15.00 zaplanowany jest pokaz lekkiej piechoty z użyciem środków pozoracji pola walki. Będzie można również spróbować swoich sił w …niepodległościowej krzyżówce.

Zapraszamy całe rodziny do zmierzenia się z przygotowaną krzyżówką o tematyce związanej z tym wyjątkowym świętem. Wśród rodzin, które podejmą wyzwanie rozlosujemy zestawy klocków COBI – zachęcają organizatorzy.

Całe wydarzenie zaplanowane jest do godziny 16.00. A już godzinę później w sali widowiskowej dawnego kina Iskra Koncert Muzyki Polskiej. Wystąpi Chór Akademicki Państwowej Uczelni Stanisława Staszica pod dyrekcją Karola Urbanka, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile. W programie m.in wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z okresu międzywojennego i Powstania Warszawskiego. Wstęp na zaproszenia.

Będzie to pierwsze wydarzenie na Kilińskiego po zakończonej niedawno rewitalizacji „Iskry”.