Syriusze rozdane

W sobotni wieczór odbyła się w Pile gala Syriuszy, prestiżowych nagród Prezydenta Piły. Wręczono je już po raz dwunasty. Ceremonia odbyła się w Regionalnym Centrum Kultury. Poprowadził ją Maciej Orłoś, a uświetnił koncert Anity Lipnickiej. Najważniejsi tego wieczoru byli jednak laureaci oraz nominowani do Syriuszów.

W kategorii „Firma/przedsięwzięcie/inwestycja roku” Syriusz 2022 trafił do firmy Karpol. Nominowani byli również Grupa GSC-Gibas, Zakład Aktywności Zawodowej oraz DPD Polska Oddział.

„Wydarzenie roku” to wspólna nagroda za „Całokształt działań wspierających Ukrainę. Nominacje do nagrody w tej kategorii otrzymały także Pilskie Muzeum Wojskowego za swoje działania, świętujący jubileusz 20-lecia Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo.

Syriusz w kategorii „Osobowość” trafił do Joanny Piotrowskiej, która od wielu lat jako propagator turystyki czynnej jest związana z Oddziałem PTTK im. Henryka Kamińskiego w Pile. W tej kategorii nominowani byli również Mariusz Markowski i Karol Urbanek.

„Działalność na rzecz lokalnej społeczności” – w tej kategorii wręczono dwa Syriusze. Pierwszy trafił do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile i była to nagroda za ogrom pracy w czasie pandemii. Drugi Syriusz trafił do redakcji „Tętno Regionu”, która rok temu świętowała swoje 15-lecie. Nominowani byli również: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Poradnictwa Prawnego i Obywatelskiego w Pile oraz Kolarski Klub Sportowiec Piła.

Syriusza w kategorii „Kultura ” odebrała formacja Na Górze, jeden z najbardziej energetycznych zespołów na polskiej scenie, który współtworzą muzycy z niepełnosprawnościami. W tej kategorii do Nagrody Prezydenta nominowani byli również Djembe Planet oraz cykl koncertów Muzyczny Południk Luterański.

Syriusz za „Sportowy sukces roku” trafił do rąk Miłosza Boguckiego,  reprezentanta Polski K1, wielokrotnego medalista Mistrzostw Świata, Europy i Polski Juniorów w K1, Muay Thai oraz kickboxingu, Zawodnika Roku 2022 klubu KS Sporty Walki. Nominowani w tej kategorii byli również: Julianna Rutkowska, Dawid Siek, Piotr Woźniak, Xavier Rzeszut, Hanna Krajewska, Justyna Franieczek.

Laureaci Nagrody Syriusze 2022

OSOBOWOŚĆ

Joanna Piotrowska

DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

Tętno Regionu

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pile

WYDARZENIE

Całokształt działań wspierających Ukrainę

KULTURA

Zespół Na Górze

FIRMA / PRZEDSIĘWZIĘCIE/ INWESTYCJA ROKU

Karpol Sp. zo.o.

SPORT

Miłosz Bogucki

GRAND PRIX

Tomira Łęska-Oleszak

Fot. RCK Piła