Szaleniec za kierownicą w Podaninie

Nie ma wytłumaczenia dla szaleńczej przejażdżki 33-letniego kierowcy, który na drodze w Podaninie przekroczył prędkość o 93 km/h.

Policjanci drogówki zatrzymali w Podaninie kierowcę, który w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h godzinie, jechał aż 143 km/h. Natychmiast stracił prawo jazdy, ale nadal nie uważał, żeby zrobił coś złego, bo nie przyjął mandatu, w wysokości 2,5 tysiąca zł. Sprawa trafi więc do sądu.

Policja przypomina, że z początkiem roku zmianie uległ taryfikator mandatowy, który zdecydowanie podwyższył kwoty nakładanych przez policjantów kar za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym. Wobec osób, które lekceważą ograniczenia prędkości, nie ma taryfy ulgowej. Policjanci wyłapują i eliminują z ruchu drogowego kierowców, którzy lekceważą bezpieczeństwo własne i innych uczestników dróg. – Kierowcom przypominamy, że w życiu mamy coś więcej do zrobienia, aniżeli zwiększyć jego tempo. Pośpiech, brawura to zawsze źli doradcy. Kierowco! Zdejmij nogę z gazu, żyj i pozwól żyć innym! – apelują chodziescy policjanci.

FOT. MSWiA