Sztywny Pal Azji i Romantycy Lekkich Obyczajów zagrają u Wyspiarza

Już w piątek, 8 lipca, trzeci z czterech plenerowych koncertów u Wyspiarza w ramach Letniej Sceny Muzycznej. Zagra legendarny Sztywny Pal Azji i Romantycy Lekkich Obyczajów.

Zabawa, energia, plener, plaża, słońce … oraz zafterparty. Dwie fantastyczne pilskie przestrzenie kulturalno-imprezowe we współpracy – Wyspiarz i Barka, zapraszają na kolejny, trzeci już koncert w ramach Letniej Sceny Muzycznej. Otwarcie bram o godz. 18.30. Początek koncertu o godz. 19.39. Bilety w przedsprzedaży: 45 zł (do 30.06), 55 zł (do 07.07), 65 zł w dniu koncertu. Po koncercie afterparty w klubie Barka.

SZTYWNY PAL AZJI

Początki działalności zespołu sięgają końca 1985 roku, kiedy to grupa przyjaciół postanowiła wspólnie spędzić wakacje, grając własne piosenki na deptakach Trójmiasta. Wtedy to powstały pierwsze utwory zespołu, m.in. „Rock’and’rollowy robak”, „Europa i Azja”, czy „Wieża radości, wieża samotności”.

Publicznie zespół zadebiutował w marcu 1986 roku w Nowohuckim Centrum Kultury w składzie: Jarosław Kisiński, Leszek Nowak, Paweł Nazimek, Janusz Deda oraz Andrzej Turek.

Pierwszy sukces odniósł na Festiwalu w Jarocinie w 1986, gdzie zaprezentował jedynie sześć piosenek, które wtedy miał w swoim repertuarze: „Nieprzemakalni”, „Wieża radości, wieża samotności”, „Europa i Azja”, „Rock’and’Rollowy robak”, „Zakopane”, „Nasze reggae”.

W 2017 r. ukazała się kolejna płyta zespołu, zatytułowana „Szara”. Znalazło się na niej 13 piosenek, m.in. „Iluminacje”, „5 dni”, „Wstyd” i „Luxtorpeda”.

ROMANTYCY LEKKICH OBYCZAJÓW

Romantycy Lekkich Obyczajów wydali swój debiutancki, garażowy album o tytule „Lejdis&Dżentelmenels” 16 grudnia 2011 roku, z piosenkami takimi jak „Lodziarka”, „5 Perspektyw” i „Bez Ciebie Odchodzę”. Kilka miesięcy później podpisali kontrakt z wytwórnią S.P. Records. Singlem promującym płytę było „Poznajmy Się”.

Drugi albumu zespołu o nazwie „Kosmos Dla Mas” został wydany w grudniu 2013 roku. Piosenkami promującymi go były „Ziemia Planeta Ludzi”, „Urodziny” i „Gwiazdy Spadają”. Wysoko oceniany przez dziennikarzy w kategorii płyt alternatywnych, otworzył nowy etap w historii zespołu – alternatywny pop.

Trzecia płyta została wydana w 2018 – „Neoromantyzm”, na której dalsze artystyczne poszukiwania nowych form słychać w „Domu” czy „Zwilż”. W singlu tytułowym gościnnie zaśpiewał Grabaż (PP, SNL), wieloletni przyjaciel zespołu. Po wydaniu płyty zespół zagrał swoją najdłuższą klubową trasę koncertową po 25 polskich miastach.

Po 10 latach działalności zakończyli współpracę z wydawcą S.P.Records. Obecnie przygotowują się do wydania czwartej płyty pod własnym szyldem.

Fot. Mat. prasowe