Tabletki i alkohol. Policjanci uratowali 37-latka

Policjanci czarnkowskiej „drogówki” st. sierż. Jolanta Sotek oraz sierż. Tomasz Golon odwiedli 37-latka od zamiaru popełnienia samobójstwa. Mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzy.

W poniedziałek, 4 lutego, około godziny 5.45 policjanci otrzymali informację, że 37-letni mieszkaniec gminy Czarnków chce popełnić samobójstwo. Z uzyskanych informacji wynikało, że mężczyzna wyszedł w nocy z domu bez wiedzy domowników. Na telefon komórkowy żony wysłał jedynie wiadomości z informacją, że chce targnąć się na własne życie przy pomocy alkoholu i tabletek.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania 37-latka. Po kilku minutach zauważyli zaparkowany na obrzeżach Czarnkowa pojazd, którym poruszał się mężczyzna. 37-latek siedział w aucie i spożywał alkohol, natomiast w ręku trzymał blister z tabletkami, które zaczął wyciskać.

Mężczyzna nie reagował na polecenia mundurowych. Nie chciał otworzyć auta, wówczas policjanci zdecydowali o wybiciu szyby, a następnie wyciągnęli go z pojazdu. Niezwłocznie powiadomili pogotowie, a do czasu przyjazdu karetki na miejsce mężczyzna był cały czas pod ich opieką – informuje Karolina Górzna-Kustra z czarnkowskiej komendy policji.